• Menu
  • Menu

Slovinsko dodávkou /bydlíkem/ 10-Velika Korita

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovinsko » Slovinsko dodávkou /bydlíkem/ 10-Velika Korita

Průzračně modrá voda v kaňonu mezi skalami. Strašně se těšíme do vody. Proč někteří skáčou do vody v neoprenu pochopíme velmi rychle. Voda je opravdu studená.

Korita Soči

Vzduch by se dal krájet jaké je vedro, po osvěžení v italském jezeře Lago del Predil a přejetí slovinských hranic se těšíme na osvěžení v  řece Soči. Hledáme odbočku na Lepena. Na silnici stojí auta a tak zde zaparkujeme také.

Velika Korita Soča

K řece je to pak 10 minut chůze. U vody je docela živo. Průzračně modrá voda v kaňonu mezi skalami. Strašně se těšíme do vody. Proč někteří skáčou do vody v neoprenu pochopíme velmi rychle. Voda je opravdu studená. Sára s Ajkou jsou teda odvážnější než já a nejen že si ze skály skočí, ale zvládnou  i pár temp. Já se několikrát osmělím a ponořím se po krk, ale tempo neudělám ani jedno.

Velika Korita Soča

Velika Korita /Korita Soči/

Těsně nad začátkem údolí Lepena vyryla řeka Soča 750 m dlouhou soutěsku, jejíž stěny se na několika úsecích úplně zúžily. Hloubka roklí je závislá na vodní hladině: v období sucha jsou hluboké až 15 m a při povodních je může úplně zaplavit i Soča.

Alpská řeka Soča má specifické modrozelené zabarvení, díky vysokému obsahu rozpuštěného uhličitanu vápenatého a bělostným skalám kolem je pohled opravdu parádní. Velika Korita jsme nejen viděly, ale také zažily! Nádherná řeka láká každoročně milovníky vodních sportů – kajaků, raftů, kanoí.

Velika Korita Soča

Naše cesta po Slovinsku končí a tak se ještě zastavíme nedaleko odtud v restauraci na skvělou rybu a s rychlým vykoupáním v Lago del Predil pokračujeme přes Rakousko zpět domů. Slovinsko, tato nevelká ale krásná  země ve střední Evropě, známá svými horami, lyžařskými středisky a jezery nás okouzlila.

Velika Korita Soča

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *