• Menu
  • Menu

Slovinsko dodávkou /bydlíkem/ 7-  Zelené jezírko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovinsko » Slovinsko dodávkou /bydlíkem/ 7-  Zelené jezírko

K jezírku je to jen pár minut a celá návštěva  nám nezabere ani 15 minut.  U malebného jezírka je už dost turistů. Na dřevěnou vyhlídku ani nejdeme, je tam docela tlačenice.

Smaragdové jezírko  v Zelenci

Od jezera Bohinj se nám moc nechce. Tohle jezero nás trochu více  chytlo za srdíčko a myslím, že pokud  zase  Slovinsko, tak se sem určitě vrátíme. My už pokračujeme dále k propagovanému zelenému jezírku. Jsme za obcí Podkoren, kde parkujeme na bezplatném parkovišti. K jezírku je to jen pár minut a celá návštěva  nám nezabere ani 15 minut.  U malebného jezírka je už dost turistů. Na dřevěnou vyhlídku ani nejdeme, je tam docela tlačenice.

Přírodní rezervace Zelenec

Celou tu romantiku kolem jezírka s pozadím alpských velikánů ruší právě ty davy turistů. Nejdeme ani po dřevěných lávkách dále, pokračujeme raději na náš další cíl a tím je Margartská cesta. Jsme rády, že jsme jezírko viděly, pokud jste někde poblíž, tak určitě si tady malou návštěvu udělejte.

Přírodní rezervace Zelenec

Přírodní rezervace Zelenec

Malou přírodní rezervaci s jezírkem. Založenou v roce 1992,  najdete v severní části Triglavského národního parku, na jihu je obklopen zalesněným Vitrancem a na severu zarostlým Karavankem. Rezervace  je zajímavá pestrou škálou vzácných druhů rostlin  a živočichů. Bažina s Drniho močálem je dlouhá asi 1200 metrů, v průměru 150 metrů, v nejširší části asi 200 metrů a v nejužší části dvacet.Voda v zimě nezamrzá, má konstantní teplotu po celý rok je asi 6 ° C. Do malé rezervace jezdí lidé, hlavně kvůli  průzračnému jezírku, ve kterém pramení řeka Sáva.

Přírodní rezervace Zelenec
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *