• Menu
  • Menu

Barcelona

Barcelona , druhé největší město Katalánska

Město leží na severovýchodě Španělska. Pro milovníky umění je to město Gaudího, Picassa, Miró.  Pro sportovce město olympiády, která se zde konala v roce 1992. Město bylo založeno jako římská kolonie za vlády císaře Augusta.

Barcelona

Město, svou vzdělanosti a učenost, potvrzuje několika univerzitami, množstvím vysokých škol, vědeckých  i klasických knihoven. Barcelona patří mezi důležité průmyslové aglomerace Španělska . Díky své blízkosti k francouzským hranicím je i vyhledávaným turistickým cílem Evropanů a je možná i známější než hlavní  a  největší město Španělska Madrid. Historické centrum, umění, moderní architektura a střediska designu, tržnice a restaurace, přístav,  dělají z Barcelony moderní a zajímavé město.

Památky a zajímavosti 

Památky :   Gaudího chrám Sagrada Familia, Casa Milá (dům Milá), Casa Batlló (dům Baflo), Palau GuellChrám Santa Maria del Mar – výtvor katalánské gotiky, barokní kostel La Mercé, dalšími jsou  muzea (námořní, současné umění,, katalánská historie….).  Torre Aba – moderní komplex a  nejvyšší budova Španělska, Mořské akvárium.

Zábava a dobré jídlo

Festivaly  a slavnosti, programy plné hudby, dobrého jídla a pití, přehlídky módy  a další dokazují, že město Barcelona je moderní a nadčasové. Španělský  temperament a  španělská výborná kuchyně svým ohněm zapálí nejedno srdce  návštěvníka této překrásné metropole. A ať  už navštívíte  některou z vyhledávaných památek Barcelony  nebo vystoupení španělských tanečníků a tanečnic, nebo zajdete na rybí, či jiné  delikatesy okořeněné třeba španělskou koridou, určitě si Barcelonu zamilujete. Atmosféra přímořského města se svými nádhernými památkami a okolím, srdečnost Španělů vás nadchne a moc rádi sem znovu vrátíte.

Barcelona
Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *