• Menu
  • Menu

Montserrat

Černá Madona, ochránkyně Katalánska

Madonu, patronku Katalánska, najdete ve velkém klášterním komplexu, a nejvýznamnějším katalánském poutním místě, ležícím uprostřed horského masívu Montserrat, který se rozprostírá asi 60 km od Barcelony ve výšce 750 m.

Benediktinský klášter zde byl postaven v 9. století. Za svojí existenci byl mnohokrát přestavován a po jeho téměř zničení za napoleonských válek byl znovu zrekonstruován a obnoven v polovině 19. století.

V komplexu se nachází velkolepá klášterní knihovna s téměř 2000 historickými rukopisy a 200 000 svazky. Významnými a cennými památkami jsou dále románský portál, zbytky dvoupatrové gotické křížové chodby, muzeum s obrazy čítající díla od 12.-20. století. Prohlédnout si můžete díla Dalího, Picassa, El Greca a dalších… V klášteře žije i dne kolem 80 benediktinských mnichů.

Celý komplex na vás dýchá minulostí a spojením s překrásnou krajinou a výhledy z horského masívu ve vás zanechá pocit výjimečnosti a krásy.

Ke klášteru se dostanete autem nebo vlakem do stanice Aeri – Montserrat , kde přestoupíte  na lanovku, která váz odveze až ke klášteru

Montserrat – klášterní komplex
Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář