• Menu
  • Menu

Sagrada Família – chrám smíření – cestování s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Sagrada Família – chrám smíření – cestování s dětmi

Stavba ,  zasvěcená svaté Rodině , je životním dílem architekta Antonína Gaudího. Hluboce věřící Gaudí kdysi nazval tento chrám : predikát z kamene.  Chrám je symbolem Barcelony a každý rok jej navštíví statisíce turistů z celého světa.

Sagrada Família Barcelona

Stavba chrámu započala v r. 1882, Gaudí dohlížel na stavbu  téměř do své smrti a  to skoro celých 40. let. Na stavbě se podíleli  a  stále ještě podílejí i jiní stavitelé  a sochaři. Styl má znaky maurské architektury, ale vyznačuje se i dalšími  stavitelskými styly. Věže katedrály prezentují evangelisty. Katedrála samotná  je velmi bohatá na symboly křesťanství. Stavba  pokračovala i po jeho smrti, práce na velkolepé stavbě byly nekolikrát  již přerušeny  a to především během občanské války.

Dílo, započaté Gaudím,   je i dnes  skoro nikdy  nekončícím příběhem a tak vlastně na chrámu se s nějakými přestávkami pracuje neustále. K 100. výročí narození Gaudího  , což bude r. 1926 , je naplánovano dokončení prací na tomto chrámu. Stavba by pak trvala neuvěřitelných 144 let.

V roce 2010 byla  katedrála vysvěcena  papežem Benediktem XVI.

Poloha chrámu je východní pobřeží Barcelony. Chrám je možné navštívit celoročně .  Pokud pojedete městskou dopravou – metrem vystupte na stanici Sagrada Família (d2)

Vstupné je 8 EUR ,  výtah 2 EUR.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *