• Menu
  • Menu

LA PEDRERA – Fantastické komíny

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » LA PEDRERA – Fantastické komíny

Poslední  světská  stavba architekta Antonína Gaudího byla postavena v letech 1906 až 1910. Obytný dům, připomínající obrovské kamenné skulptury, byl postaven pro jeho přítele Pere Millá ve čtvrti Passeig de Gracia. Budova, která dnes slouží jako sídlo banky, nechává v úžasu  nejenom nynější  obyvatele Barcelony, ale  i všechny návštěvníky a obdivovatele Gaudího. Monumentální stavba je prezentací jedinečného a originálního řešení katalánského velikána.

Vlnovitá kamenná fasáda připomíná stylizovaný kamenolom – odtud jméno La Pedrera. Výrazovým a velmi dominantním prvkem stavby jsou obrovité fantastické komíny. Balkony se vyznačují tepaným mřížováním. Po prohlídce originálně zařízeného bytu , včetně seznámení se s dílem Gaudího  a  prohlídce obchůdku s literaturou o Gaudím, vystoupíte na střešní terasu. Obdivuhodně originální řešení terasy Vás přivede do trochu fantastického světa a zároveň Vám dovolí z ptačí perspektivy obdivovat Barcelonu v celé své rozmantosti a kráse španělského velkoměsta.

Ke Casa Mila se dostanete metrem do stanice Diagonál (c2).

Otevřeno je denně od 9 – 18.30 hodin

Vstupné 8 EUR

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *