• Menu
  • Menu

SPARTAN RACE LIBEREC

POCHOPÍŠ AŽ V CÍLI – motto

Až do soboty druhého května jsem neměla potuchy, co je SPARTAN  RACE. Mé dcery, Tereza a Sára,  se přihlásily na závod  někdy v zimě, zaplatily nemalé  startovné a navíc přihlásily kamarádku  Aničku. No co, řekli jsme si, uděláme si pěkný sobotní výlet v přírodě a holky na závody odvezeme. Spojíme příjemné s příjemným a noc strávíme na Ještědu. Těsně před odjezdem mi dala mladší dcera podepsat dost děsivý papír!  Jenom vím, že tam bylo uvedeno, že je to velmi nebezpečný závod, v případě úmrtí při závodě beru zodpovědnost…atd. Mrákoty před očima se nedělaly jenom  mně, ale i rodičům Aničky.

SPARTAN RACE
SPARTAN RACE

Májový den – Spartan Race Liberec

Už to, že startovalo více jak 6500 závodníků, nás mělo varovat, že to bude asi šílené! Naše holky startovaly ve 14. 30. Přijeli jsme s tříhodinovým předstihem, abychom vše stihli. Hlásili, že má přes den pršet a to se teda nevyplnilo. Byl úžasný májový den, modrá obloha s beránkovými mraky, všude to kvetlo.Už nejméně kilometr před příjezdem do Vesce byly všude stovky aut a spousty lidí. My jsme nakonec zaparkovali na jednom z placených parkovišť přímo v areálu. Popřáli jsme holkám hodně štěstí a až do startu je vůbec neviděli.

SPARTAN RACE
SPARTAN RACE

V rytmu hudby

Celá atmosféra závodiště připomínala festival. Dunění rytmické muziky mělo závodníky rozehřát, před každou startovní vlnou dostala  do varu závodníky skvělá moderátorská dvojice. Závodníci se v tanečním rytmu parádně rozcvičili a pak už hurá na trať. AROO, AROO, AROO!!!

S Honzou jsme měli dost času projít některá stanoviště a vybrat místo, kde ty naše holčiny vyfotíme.

FOTOALBUM  Spartan Race Liberec najdete tady 🙂

Bílá, růžová, modrá, zelená

Začátek závodu byl  nádherným barevným karnevalem. Vystajlování závodníci si dlouho svých oblečků neužili. Bílá, růžová, modrá, zelená, všechny barvy se brzy změnily v ohavně hnědou.Vizáž  i účesy, krásné copy a vlasy dívek se změnily k nepoznání.

SPARTAN RACE
SPARTAN RACE – Anička

Překážky a   „angličáci“

Každá z překážek měla své kouzlo, ať už  „příjemné“  brodění a koupel s plaváním ve zdejším průzračném rybníku, lehce vypadající přebíhání po kůlech, to snad dala jenom Sára, skok do bahnem naplněného příkopu s klouzavým stoupáním pod ostnaté dráty , natažené nad zabahněným oraništěm. Tady jsme si čekání docela užili. Báječné publikum tady svými trefnými vtípky dostávalo do varu závodníky. Borcovi s nabouchanými svaly:  hoď tam šipku, to tady každá křehká holka zvládá, neboj stejně budeš jako čuně, jedu, jedu…!!!My, ač jsme nezávodili, jsme brzy měli bahno nejenom na čočce ve foťáku, ale od hlavy až k patě. Další překážky, lano s bahnitým dopadem i hodně natrénované borce zrazovalo, protože to klouzalo jako blázen,   a tak žuchali do vody jeden za druhým. Síť, ručkování, klouzačka a mnoho dalšího. Ten, kdo nedokázal splnit daný úkol, musel udělat 30 „ angličáků „ /kliky ze stoje, hop, hop!/. Ty první angličáci ještě šly, ale jak závod pokračoval, stávala se tato disciplína pro mnohé  hodně nenáviděnou. Velký obdiv skládám dvoumetrovému borci s pomocníkem, kteří  nejenom, že plnili úkoly, ale celou cestu nesli a doprovázeli  na obrovském dřevěném sedáku handicapovaného kamaráda!!!

SPARTAN RACE
SPARTAN RACE

Zvítězil každý, kdo dorazil do cíle!

Čím déle jste na trati, tím více máte pocit, že už to nedáte. Ale diváci a skvělá atmosféra vás žene, no žene, posouvá dále. A co naše holky? Jsou hodně mladé,  báječné a  skvělé.  Trnu, když noří hlavy do bláta, mají zalepené oči, šrámy na kolenou. Trnu, když lezou po laně a snad proboha nespadnou z té výšky. Trpím, když už v transformovaném zabahněném  stavu, kdy nevím, kdo je kdo , musí dělat další angličáky. Ještě přeskočit ohňovou bariéru  a jsou v cíli. Terezka, Sárka a Anička!!! Šťastné, jediné, co na nich  září jsou oči i ty dost zalepené. Na krku se jim houpe medaile. Jste skvělé, jste skvělí všichni závodníci!!!

A teď hurá na Ještěd!

Oproti plánu se běželo asi 8 km , místo 15 překážek jich bylo 22. Rozesměje  mě hláška Aničky, nejhorší na tom závodě, byla ta  ledová  sprcha. Sprcha po závodě, uf!!! Jsme na Ještědu, holky si daly horkou sprchu , voní jak rozkvetlá zahrada a všichni jsme šťastní, že to zvládly a že se jim nic nestalo.

SPARTAN RACE- Terka
SPARTAN RACE- Terka

Informace o závodě :

Datum: 2. květen 2015
Čas začátku: 9:00
Délka závodu: 5 km a více + minimálně 15 překážek, 40 minut až 2 hodiny – závisí na kondici závodníka.
Start: 250 závodníků bude startovat každých 30 minut. Startovní čas si vybereš během registrace.
Věk: 15 – 99 let
Pomoc: Pomoc je rozmístěna po celé trase závodu. Závodníci si musí přinést svou pitnou vodu.
V cíli: Každý závodník dostane medaili, Spartan Race tričko a jedno pivo (pouze pro starší 18 let).

SPARTAN RACE
naše skvělé holky !!!SPARTAN RACE

Spartan Race – Česká republika, Liberec – 2. května 2015, Sportovní AREÁL VESEC. Sezóna 2015: 16.5. Polsko – Gdynia, 6.6. Česká repubilka – Litovel, Slovesko – Nitra 20.6…..a spousty dalších závodů do konce roku u nás a v zahraničí .

foto k článku:  Jan Schlitz, Jana Schlitzová

www.kamsevydat.cz

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů