• Menu
  • Menu

Vánoční strom v duchu Muchovy secese – výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Vánoční strom v duchu Muchovy secese – výlet s dětmi

Jak  ustrojit  vánoce:návod není jednoduchý : připravte si dva vysokozdvižné jeřáby, spousty velkých výsuvných žebříku. Vánoční ozdoby a svíčky připravte do nákladních vozů a dodávek, vezměte hodně pomocníků , spíše zdatné muže . Plánek uspořádání si raději připravte dopředu. Každé přendání svíce , či jiného prvku Vás bude stát dost námahy a sil. Obrňte se trpělivostí a šikovností. Na práci počítejte několik dnů. Když vše vydržíte , odměnou Vám bude tisíce rozzářených dětských očí  a obdiv návštěvníků z domova i ze světa.

Vánoční strom Praha

Vánoční stromek: tradice zdobení stromků pochází z roku 1570 z Německa. V naší zemi zdobení stromku nemá až tak dlouhou tradici , jako první ozdobil stromeček pro své přátele na svém libeňském zámečku ředitel Stavovského divadla Jan Karel Liebich. Další pozvolný zvyk strojení stromků se váže k 40.letů 19.stol., kdy si své interiéry takto zdobili v bohatých měšťanských rodinách. Začaly se používat smrčky, jedličky  ozdobené ovocem – jablky, hruškami , mandlemi, rozinkami, sladkým pečivem a perníkem. Kolem roku 1860 se poprvé použily lojové svíčky na rozsvícení stromečku.
Velký vánoční strom použitý ve městě postavili poprvé v r.1919 na brněnském Náměstí svobody .

VÁNOČNÍ TRHY 2010 V CENTRU PRAHY

v předvánočním shonu vezměte své ratoletsi a udělejte si výlet nebo procházku na vánoční trhy. Nemusíte nakupovat, ale nadýchejte se vánoční atmosféry, nechte se přilákat vůní svařeného vína, medoviny ,opečených klobásek, pečeného masa. Inspirujte se šikovností a dovedností tvořitelů pečiva , vánočních perníčku , či staročeských trdelníků. Prokřehlé ruce zahřejte kornoutem horkých jedlých kaštanů.Skloňte svůj obdiv před dovedností našich sklářů, výtvarníků a řemeslníků. Nechte děti chvíli tvořit ve vánoční dílničce a dopřejte jim i sobě trochu relaxace a zasloužené pohody.

Praha – Staroměstské náměstí

Rozsvícení stromu bude dne 27.11.2010

Staroměstské náměstí
od 27.listopadu 2010 do 1.ledna 2011
Václavské náměstí
od 27.listopadu do 13.ledna 2011
Ve všední dny budou trhy otevřeny od 9 do 19 hodin, o víkendu od 9 do 20 hodin, stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *