• Menu
  • Menu

Schlitzovy boudy, Strážné

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Schlitzovy boudy, Strážné

Strážné je nejenom známým lyžařským střediskem v Krkonoších, ale je to i krásné místo pro  celoroční relaxaci  spojenou s pobytem v přírodě. Pro naše i zahraniční turisty je  Strážné stále více oblíbeným letním prázdninovým místem. Výšlapy a turistika  do okolních hor, cykloturistika, krásná příroda , krkonošské  roubenky dotvářející romantiku a krásu krkonošských svahů , pastviny a louky , to vše jsou vyzkoušené priority této malebné obce v Krkonoších.

Strážné – Schlitzovy boudy

Na horách  ve Strážném najdete nejenom se svými dětmi  spousty vyžití , legrace a krásné pohody.

Strážné leží ve výšce  asi 800 m nad mořem, od Vrchlabí  je vzdálené  4 km. Do Strážného jezdí několikrát denně linkový autobus z Vrchlabí. Z Prahy jede několik autobusů denně tuto trasu , některé autobusy pokračují do Špindlerova Mlýny. Z Prahy do Vrchlabí je to něco kolem 150 km. Pro automobily zde jsou vyhrazená placená parkovací místa. Můžete parkovat ve Strážném  anebo dojet na konečnou Strážné Lom , kde je parkoviště také.

Strážné – Schlitzovy boudy

Je zde malý obchod slušně zásobený základními potravinami , pro větší nákupy je možno zajet do blízkého Vrchlabí. Ve Strážném je i množství občerstvovacích míst a restaurací, je zde i pošta.

Strážn- Schlitzovy boudy
Strážné je poměrně známým lyžařským střediskem v Krkonoších. Pro naše i zahraniční turisty je  ale i stále více oblíbeným letním prázdninovým střediskem. Výšlapy a turistika  do okolních hor, cykloturistika krásná příroda ,krkonošské  roubenky, dotvářející romantiku a krásu krkonošských svahů , pastviny a louky , to vše jsou vyzkoušené priority této malebné obce v Krkonoších.
Na horách  ve Strážném nejdete se svými dětmi určitě spousty vyžití , legrace a krásné pohody.
Strážné leží ve výšce  asi 800 m nad mořem, od Vrchlabí  je vzdálené  4 km. Do Strážného jezdí několikrát denně linkový autobus z Vrchlabí. Z Prahy jede několik autobusů denně tuto trasu , některé autobusy pokračují do Špindlerova Mlýny. Z Prahy do Vrchlabí je to něco kolem 150 km. Pro automobily zde jsou vyhrazená placená parkovací místa. Můžete parkovat ve Strážném  anebo dojet na konečnou Strážné Lom , kde je parkoviště také.
Je zde malý obchod slušně zásobený základními potravinami , pro větší nákupy je možno zajet do blízkého Vrchlabí.Ve Strážném je i množství občerstvovacích míst a restaurací, je zde i pošta
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *