• Svatomartinské slavnosti na náplavce

  od • 11.11.2017 • Praha - hlavní město • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Pečená husa

  Ti co si přivstali, mohli si na náplavce užít krásného sluníčka i procházku kolem Vltavy. Na Farmářském trhu to vonělo dobrotami. Odolat je těžké. Já vyrazila bez snídaně a dopřála si skvělou topinku s bazalkovým a ptáčníkovým pestem, kávu s mlékem a vše završila domácím větrníkem. Pražané sem chodí pravidelně nakupovat čerstvou zeleninu, maso, pečivo i mléko. U některých stánků se tvořily fronty.

  Rašínovo nábřeží

  Svatomartinské slavnosti

  I návštěvníků postupně přibývalo a nábřeží se plnilo. Vedle Farmářských trhů /které trvají od 8-14 hod/ se dnes hned vedle konala další zajímavá akce – Svatomartinské slavnosti a pečená husa 2017. Letos se koná již 7. ročník. Akce trvá od 10- 21 hod. V nabídce najdete nabídku vín více než od 25. českých a moravských vinařů. Někteří mají v nabídce Svatomartinské víno. Dalším lákadlem je Svatomartinská husa, knedlík, zelí a další pochutiny. K dobré náladě hraje cimbálová muzika Vonička, Brass avenue, Aqua jazz, Atmasfera a Sense of Fire.

  Svatomartinská husa

  Svatomartinské víno

  Krásné počasí vylákalo tisíce Pražanů a návštěvníků Prahy k procházce. Vítr chvílemi připomínal předpověď meteorologů, že možná bude dnes padat sníh. Na horách určitě, možná napadne i v Praze. To se uvidí.  Muž, který si šel zaplavat do Vltavy budil u všech velký respekt.V každém případě Praha dnes byla nádherná.

  otužilec ve Vltavě

  Svátek sv. Martina

  Svátek svatého Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly posvícenskou martinskou husu a martinské rohlíky nebo podkovy, zvané martiny, roháče, zahýbáky – prostě posvícení jak se patří.

  Vinaři v tento den 11.11. v 11 hodin otvírají letošní víno.

  Rašínovo nábřeží

   

  Náplavka Rašínovo nábřeží, Praha 2

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *