• Menu
  • Menu

Svatomartinské slavnosti na náplavce

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Svatomartinské slavnosti na náplavce

Pečená husa

Ti co si přivstali, mohli si na náplavce užít krásného sluníčka i procházku kolem Vltavy. Na Farmářském trhu to vonělo dobrotami. Odolat je těžké. Já vyrazila bez snídaně a dopřála si skvělou topinku s bazalkovým a ptáčníkovým pestem, kávu s mlékem a vše završila domácím větrníkem. Pražané sem chodí pravidelně nakupovat čerstvou zeleninu, maso, pečivo i mléko. U některých stánků se tvořily fronty.

Rašínovo nábřeží

Svatomartinské slavnosti

I návštěvníků postupně přibývalo a nábřeží se plnilo. Vedle Farmářských trhů /které trvají od 8-14 hod/ se dnes hned vedle konala další zajímavá akce – Svatomartinské slavnosti a pečená husa 2017. Letos se koná již 7. ročník. Akce trvá od 10- 21 hod. V nabídce najdete nabídku vín více než od 25. českých a moravských vinařů. Někteří mají v nabídce Svatomartinské víno. Dalším lákadlem je Svatomartinská husa, knedlík, zelí a další pochutiny. K dobré náladě hraje cimbálová muzika Vonička, Brass avenue, Aqua jazz, Atmasfera a Sense of Fire.

Svatomartinská husa
Svatomartinské víno

Krásné počasí vylákalo tisíce Pražanů a návštěvníků Prahy k procházce. Vítr chvílemi připomínal předpověď meteorologů, že možná bude dnes padat sníh. Na horách určitě, možná napadne i v Praze. To se uvidí.  Muž, který si šel zaplavat do Vltavy budil u všech velký respekt.V každém případě Praha dnes byla nádherná.

otužilec ve Vltavě

Svátek sv. Martina

Svátek svatého Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly posvícenskou martinskou husu a martinské rohlíky nebo podkovy, zvané martiny, roháče, zahýbáky – prostě posvícení jak se patří.

Vinaři v tento den 11.11. v 11 hodin otvírají letošní víno.

Rašínovo nábřeží

 

Náplavka Rašínovo nábřeží, Praha 2

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *