• Menu
  • Menu

Královský palác a radnice s vyhlídkou

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Švédsko » Královský palác a radnice s vyhlídkou

Královský palác  Drottningholm – je největším sídlem obývaným hlavou státu – králem Carlem XVI. Gustavem. Palác najdete na ostrově Lovon , kolem se rozprostírají rozsáhlé zahrady a parky. Palác stojí v místech původního středověkého hradu Tre Kronor , který byl v roce 1697 zničen požárem a byl postaven  v polovině 13. století. Výstavba nového paláce se datuje od r.1697 – 1754. Najdete zde 608 komnat a další zajímavostí Stockholmu a jeho bohaté historie , od muzea starožitností, komnaty rytířů, královské komnaty, Síň státu  zbrojnici, palác The Kronor (kde najdete ruiny původního středověkého hradu…

Slavnostní střídání stráží se koná  vždy ve středu a  v sobotu ve 12.15 , o státních svátcích ve 13.13. hod.

Královský palác  Drottningholm najdete na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Stockholm radnice

Stockholmská radnice s vyhlídkou se nachází na výběžku ostrova Kungsholmem  a pokud Stockholm navštívíte nevynechejte tuto památku. Uvidíte Stockholm z ptačí perspektivy . Budova  radnice byla postavena v letech 1911-1923 a zaujme vás svojí architekturou.

Radnici můžete navštívit pouze s průvodcem. V sezóně se může stát, že si i vystojíte frontu. Můžete zvolit dva způsoby výstupu. Buď po schodech až nahoru, nebo se můžete nechat vyvézt do půlky výtahem a potom po svých. V půlce, kde končí výtah,  najdete malé muzeum. Při pohledu z výšky se před vámi rozprostře Stockholm v celé své kráse, obklopen vodními a plochami a zelení.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *