• Menu
  • Menu

Tallinn – Helsinky

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Estonsko » Tallinn – Helsinky

Lodí tam a zpět , Tallinn – Helsinky

Odcházíme z domu, jdeme pozdě. Loď nám odjíždí z terminálu D a my musíme běžet, dorážíme pak na poslední chvíli.

Plavba na lodi Superstar

Vyzvedneme si lístky a můžeme na loď, která se jmenuje Superstar. Vylezeme ze 6.patra do 9.patra , aby jsme dobře viděli ven. Když jsme vyšli ven, tak co to neslyším? Čeština?! První lidi na lodi, co potkávám jsou Češi. Koukáme se z paluby a  můžeme vidět loď Princess a pak v dálce další větší loď. Loď zatroubí a vyrážíme. Pomalu nabíráme rychlost a vzdalujeme se od Tallinu. Helsinky jsou 80 km daleko a cesta má trvat 2 hodiny.

Rozhodneme se trochu prozkoumat loď. Procházíme kolem různých barů, je zde i koutek na hraní pro děti a  prošli jsme i kolem míst s hracími automaty. Dorazíme k předku lodi, kde je krásný výhled ven a jsou tam pohodlná křesla. Kolem lidi různě polehávají, spí nebo si čtou.

V dálce už jsou Helsinky

Blížíme se k Helsinkám, tak se vracíme zpět nahoru, kde je lepší výhled. V dálce už vidíme Helsinky a kolem spoustu ostrovů zahalených v mlze. Pomalu pak dorazíme do Východního přístavu a náš výlet v Helsinkách může začít!

Cestou zpět jsme si dali pozor, tentokrát jsme přišli včas. Dojdeme si pro lístky a čekáme až naše loď přijede. Na ceduli vidíme,že naše loď přijela a my čekáme až lidi,  co připluli z Tallinu opustí loď. Přicházejí první a my můžeme vidět spoustu Finů nesoucí velké bedny z vodkou, ginem či pivem. Dav se zdá být nekonečný a my se nestačíme divit kolik alkoholu si sebou někteří vezou.(fakt  je, že pro Finy je mnohem výhodnější si pro alkohol zajet do Tallinu, kde je to pro ně opravdu levné i když se započítá cesta za loď.) Když už to vypadá, že dav už je pryč, přijíždí pár lidí s opravdu velkými vozy, které jsou plné alkoholu a to už se opravdu nestačíme divit.

Když se konečně dostaneme na loď, chceme si prostě lehnout a spát, ale loď se začíná trochu houpat. Jdeme se teda podívat nahoru a můžeme vidět obrovské černočerné mraky obklopující Helsinky. Na obloze se blýská a venku je opravdu silný vítr. Po nějaké době, můžeme vidět,  že další bouřka je vedle nás a živly si dělají, co chtějí.

Na obzoru Tallin

Nakonec v dálce vidíme Tallinn, jsme unavení z dlouhého výletu a těšíme se domů. V  pořádku dorazíme a naše cesta do Helsinek je u konce.

Terka 🙂

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *