• Menu
  • Menu

Tančící dům

 Ginger a Fred

Má být krásný víkend a tak prohlídka Prahy s návštěvou Tančícího domu s vyhlídkou, procházka kolem Vltavy a Werichova vila, budou tou správnou volbou.

Tančící dům

 

Tančící dům

Proč Ginger a Fred? Věže připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové (skleněná věž) a Freda Astaira ( kamenná věž). Dům s původním názvem Nationale Nederlanden Building se tyčí  na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí, na pravém nábřeží Vltavy od roku 1996. Tančící dům navrhl chorvatský architekt Vlado Milunič společně s Frankem O. Gehrym. Je postaven v architektonickém stylu, kterému se říká Dekonstruktivismus. Dům získal v roce 1996 prestižní ocenění amerického časopisu Time v kategorii design roku.

Tančící dům

Galerie Tančící dům

Galerie se snaží propojovat každodenní svět lidí se světem umění prostřednictvím komentovaných prohlídek, přednášek, workshopů a další odborné činnosti.Do galerie jsme nešli, nechtělo se nám platit vstupné.

Restaurace Ginger & Fred

Do brasserie jsme vyjeli výtahem. Příjemná  prosklená restaurace, u vstupu je socha od Barbory Maštrlové. Restaurace se zaměřuje především na francouzskou kuchyni. Je odtud krásný výhled na Prahu.

restaurace Tančící dům

Glass bar

 Vyšli  jsme o patro výš, kde je bar také s vyhlídkou. Tady jsme měli dvě možnosti, buď si dát něco k pití a dostat se na vyhlídku zadarmo, tedy přímo nahoru na odkrytou terasu. Dali jsme si kávu a chessecake s malinami, bylo to moc dobré, cena  120 Kč za jednoho. Mohli jsme kávu vypít i nahoře, kam vedou asi 4 schody , ale zůstali  jsme v kavárně. Musím říci, že interiér baru se nám vůbec nelíbil ! Křišťálové lustry se sem vůbec nehodily, jeden z nich byl drátem natažen na stranu, asi aby nepřekážel, palma zvadla, podlaha ze zrcadel občas praskla.

Glass bar Tančící dům

Vyhlídka Tančící dům

Vyhlídka byla tedy s účtenkou z kavárny jako vstupenka. Vyhlídka je skvělá, odtud můžete Prahu obdivovat s kruhovým pohledem na panorama Prahy, Pražský hrad, Mánes, Žofín, Vltavu, Petřín….

Vyhlídka Tančící dům

Tančící dům – Jiráskovo náměstí 6, Praha 2, možnost návštěvy celoročně : 12.30-14.30

Pražský hrad z Tančícího domu
Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *