• Menu
  • Menu

Paradise Koh Yao Boutique Beach Resort & Spa, Phang Nga

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Paradise Koh Yao Boutique Beach Resort & Spa, Phang Nga

Objevit  resort není jen tak. Na ostrově Yao Noi jsme trávili 4 noci a snažili se ostrov trochu více prozkoumat. Díky zapůjčené motorce byl průzkum ještě snadnější. Ostrov projíždíme křížem krážem.  Na jedné z cest jsme zajeli do palmového lesa a tak trochu bloudili. Několik thajských dělníků na nás pokřikuje paradíse, paradíse!!! Jó paradíse, nevíme o čem to mluví! Cesta je hodně divoká, písek kamení, nahoru dolu. Velmi nepohodlná cesta trvá nekonečný čas a moře pořád nikde. Cítíme ho, ale nevidíme. Kvalita cesty se stále zhoršuje.

Zastavujeme u chatrče, kde se ptáme na cestu. Thajska nerozumí, jenom mumlá bungalov, bungalov. Mimo kaučukovníků a šílené cesty nic nenasvědčuje, že by zde mohly být nějaké bungalovy nebo moře. Potkáváme další obyvatele kaučukového lesa. Vidím Barmánce, tak to mi asi z toho vedra a žízně hrabe a mám halucinace. Vpravo, podél lesa,  vlají fialové, žluté a  růžové šátky. Další část cesty vypadá jako privátní a uzavřená. Je tu bílý plot a pod ním se rýsují  velké luxusní bungalovy.

Boutique Beach Resort & Spa

Osmělujeme se, zaparkujeme motorku a vcházíme bránou do opravdového ráje. Zastavujeme usměvavého Thajce a ptáme se zda je možné si dát drink. Nechápe, že jsme sem přijeli na motorce, ale zve nás dále. Před námi je bílá písečná pláž s panoramatem skal. Na břehu jsou lehátka, před bungalovy restaurace, bazén s vodopádem. Hoteloví hosté buď polehávají , hrají hry, lelkují a popíjejí drink u plážového baru. My jsme zaprášení a od hlavy až k patě a nějak sem nepatříme. Usedáme na ke stolku s bílým ubrusem, kolem se pohybují číšníci v livreji, v dáli se houpe jachta. Dáváme si lahodné presíčko a studenou colu. Problém nastává při placení. Číšníci nevědí jak od nás peníze vzít, jsou zvyklí jenom zapisovat hostům vše na účet, hotovost neberou.

Boutique Beach Resort -restaurace

Bungalovy tady stojí od 6000 THB po 60 000 THB za noc. Nejdražší bungalov stojí na skále, má svůj vlastní bazén. Myslím, že i méně movitý host si zde může udělat dvě romantické noci na které bude určitě vzpomínat.

Boutique Beach Resort

Prostor celého resortu zapadá do krajiny a útočiště tady hledají ti, co zbožňují romantiku a klid. Myslím si, že sem turisté připlouvají po vodě, představa skákajícího džípu, který sem veze dámy v luxusních lodičkách je asi dost nepravděpodobný. Představa zpáteční cesty mě děsí a nejraději bych si lehla do bělostného písku, ulehla na lehátko a dala si nějaký úžasný drink ….musím říci, že jedinou radost mám z toho, že i tady utíká thajské moře od pevniny a tak i tady musí návštěvníci  čekat na příliv jako ostatní.

Boutique Beach Resort

Sedáme na motorku a musíme do tmy projet Rally Paříž – Dakar…. Ještě uděláme krátkou zastávku u milých opravdových Barmánců, bydlících jenom několik stovek metrů od resortu kteří nás zvou do svého obydlí. Většina pracuje právě v  hotelu Paradise .Mají obrovskou radost že jsme navštívili jejich rodnou zem – Barmu.

Je to opravdu děs a tak jsme rádi,když přistáváme na normální silnici.

Paradise Koh Yao Boutique Beach Resort & Spa, Phang Nga je v klidné lokalitě Yao Noi Island. Všechny typy pokojů jsou prostorné. Venkovní lázně se nachází na svahu s výhledem na záliv Phang Nga. Lázeňské pokoje jsou pod širým nebem se stříškoua, oddělené od sebe látkou. Návštěvníci si pochvalují příjemný personál a dobré jídlo.

cestopis předcházející den

cestopis následující den

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *