• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Khao Sok  – území starší než lesy Amazonky

Jezero Chiaw Lan Lake – Národní Park Khao Sok – provincie Surat Thani – Thajsko.  Park byl založen v roce 1980 a jeho rozloha je asi 650 km2. Mimo  deštných pralesů, můžete spatřit vodopády, obrovské jezero Chiaw Lan Lake s vápencovými útvary a patřící do stejného geologického pásma jako je vietnamský Halong Bay, čínský Gulin , thajské Krabi, pobřeží Kuby a další místo v Malajsii.

Khao Sok NP
Khao Sok NP

Výška těchto útvarů je až 900 m. Dále je zde možno navštívit několik jeskyní. V oblasti je možné se setkat  s divokou zvěří. Říká se, že zde můžete spatřit gibbony, divoké slony, tygry, malajské medvědy.. ,můžete pozorovat na 200 druhů ptáků, v jeskyních je možno pozorovat některé druhy netopýrů. Co se týče rostlinstva můžete zde vidět mnoho druhů kapradin, bambusů, lián, ratan.

Divoké orchideje i gibboni

My měli štěstí viděli exempláře původních orchidejí. Obrovským zážitkem bylo spatřit gibbona , na procházce do džungle na jezeře Chiaw Lan Lake .

Khao Sok NP
Khao Sok NP

Rafflesie

Největším lákadlem je rostlina Rafflesie – která patří mezi největší květy světa, opět jsme měli to štěstí tuto raritu spatřit. Khao Sok je mnohem starší než lesy v oblastech Amazonky. Jeho stáří se odhaduje na 160 mil.let. Park je propojen se dvěma národními parky Phan-Nga a Kaeng – Krung a celká rozloha všech rozloha je kolem 4000 km2 a je největší rezervací v Thajsku. Navštívit park je lepší mimo období dešťů od prosince do května, kdy může hrozit nebezpečí rychlých záplav, ale zase je možné v tuto dobu spatřit více druhu divoké zvěře. Vyskytují se zde pijavice a je dobré použít uzavřenou obuv a repelent.(my jsme teda žádnou nepotkali 🙂 ).

Khao Sok NP
Khao Sok NP

Ubytovat se je možné přímo na jezeře / je dobré mít ubytování zajištěné dopředu/ a spát se dá blízko správy parku, kde se dá spát v penzionech , tree housech i bungalovech nebo spát v kempu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *