• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Bez táty na Khao Lak 

Khao Lak – tato destinace hodně vyhledávaná zahraničními turisty byla v roce 2004 jako jedna z mnoha na tomto pobřeží zasažena ničivou silou tsunami. Zahynulo zde kolem 1800 osob , pobřeží bylo zcela zdevastované. Nyní již funguje jako i na jiných místech v Thajsku výstražný záchranný systém.V době , kdy my jsme navštívili Khao -Lak bylo pobřeží a služby perfektně připraveno na turisty ,katastrofu připomíná jenom zde vybudované muzeum.

19.1. Chceme si prodloužit ještě pobyt na Krabi o dva dny. Ale máme smůlu naše bydlení už je obsazené , a tak ač neradi, jdeme balit. Objednáváme auto a přesouváme se do oblasti Khao Lak, vzdálené asi 200 km. Máme v plánu navštívit Similiany – ráj potápěčů a jedny z nejkrásnějších míst pro potápění na světě. Už se stmívá , když přijíždíme na Khao Lak, ubytování seženeme celkem lehce , jdeme se ještě projít.

Baan Khao Lak Resort- Khao Lak Thajsko

Dlouho nechápeme, že táta s námi absolvuje chození po obchodech, přímo nás nutí ať si koupíme něco na sebe : šaty, plavky, kabelku, cokoliv..…navrhuje, že by jsme se další den mohli přestěhovat do luxusního resortu! Nějak se nám to nezdá a brzy začínáme tušit nějakou kulišárnu. Pozdě večer se dozvídáme pravdu , táta ráno odjíždí na 3 dny na Similiany. A bez nás!! Má již zaplacený poukaz ! Khao Lak se mimo jiné nechvalně zapsalo do statistiky mrtvých velkého neštěstí při vlně tsunami. A tak trochu strachu, být tady s dětmi sama, mám.

20.1. Je časné ráno , přijíždí auto a veze nás do resortu Baan Khao Lak Resort. Honza odjíždí s potápěči.

Je zde bazén, soukromá pláž, tropická zahrada , restaurace, prostě vše, .Užíváme si s holkama švédskou snídani. Resort je poloprázdný a dalšími hosty jsou především starší páry z Německa. Jdu se vykoupat do teploučkého moře. Holky šťastné řádí v bazénu. Zkoumám záhadné svědivé načervenalé puchýřky na noze . Délka dosahuje v různých navazujících cestičkách nejméně 30 cm. Poprvé mě napadne, že mám v noze nějakého červa , který cestuje pod mojí kůží. Je mi z toho zle. Záhadu mám na noze již z Laoské džungle , kde jsme byli na Gibbon experience. Na Krabi jsem byla v nemocnici a ujistili mě , po důkladné zdezinfikování rány , že to bude za pár dnu pryč.

Khao LAk Thajsko -Baan Khao Lak Resort, Terka a Sárka

Mast nezabírá! Večer se s holkama oblékáme a vyrážíme do městečka. Úžasně se bavíme, smlouváme, nakupujeme, jíme samé dobroty a máme dobrou náladu. Sedíme v malé francouzské cukrárně. Přímo doprostřed stolu něco pleskne. Leknutím málem spolknu lžičku, Sára i Terka jsou na tom stejně ! Jsou to dvě malé ještěrky! Celá cukrárna se chechtá. Za tmy se vracíme do resortu. V noci přicházejí zpráva od táty , že je OK.

Khao LAk Thajsko -Baan Khao Lak Resort, cestování

21.1. Hned po snídani domlouváme olejovou masáž celého těla . Zatím to byla nejlepší masáž v celé Asii!! Táta nám ve zprávě popisuje své první setkání se žralokem. Celý den si s holkama užíváme . Nakoupily si masážní olejíčky, akumpresurní tyčinky. Táta píše zprávu, že ještě žije.

22.1. Velice brzy ráno jdu na pláž. Mimo uklízečů tady nikdo není. Zacvičím si a pak se nořím do úžasného moře. Za chvíli vychází slunce. Dnes to se sluněním nepřeháníme, je to dost úmorné. Navečer přichází táta , ne úplně fit , ale plný dojmů a zážitků. Zkoušíme domluvit další plán cesty, ale je to marné . Po pár minutách úplně mrtvý usíná. Jdeme také spát. Ráno moudřejší večera.

23.1 Dnes si to všichni naposledy opravdu v resortu užíváme, moře ,lenošení, jídlo . Čeká nás čtyřdenní výprava do Národního parku Khao Sok, rozprostřeného ve vnitrozemí, obklopeného zelení a džunglí.Tento tip dali Honzovi angličtí potápěči na Similanech.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.