• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

SIMILIANY – tropický ráj.

Similiany – patří k světoznámé potápěčské lokalitě.Jsou to granitové ostrůvky obklopené průzračnou mořskou vodou. Korálové útesy a pozorování rozmanitého podmořského života. SimilIany leží 65 mil severozápadně od Phuketu. Jako výchozí bod jsme zvolil Khao Lak. Zde je mnoho potápěčských center, kde je možno zakoupit jednodenní nebo vícedenní výlety do této potápěčské lokality. My zvolili kancelář Khao Lak – Scuba Club Pa.

Similany Thajsko
Similany Thajsko

Třídenní výlet zahrnuje : odvoz rychlou lodí na základnu (loď) , celodenní strava, několik ponorů za den , ubytování v dvoulůžkové kajutě, servis, odvoz do Khao Lak.Výlety je možno zaplatit i třeba z Phuketu, ale kvůli větší vzdálenosti se pak vše velmi zdražuje. Líbila se nám místa na potápění, podmořský život, překrásná panoramata během plavby , ostrůvky pokryté džunglí, lemované obrovitými balvany, zasazené do průzračné modré vody.Viditelnost je až do 25 m , v některých případech i více. Byli jsme nadmíru spokojeni s veškerým servisem, jak při potápění , výbornou kuchyní , celkovou báječnou atmosférou.

Perfektní byla i celková organizace. Nejvhodnější doba pro návštěvu této oblasti je od prosince do května.Pokud nejedete na potápění s přístroji, ale na výlet a šnorchlování i s možností pěší tůry jsou ostrůvky mimo zaměstnanců parků neobydlené.

Ubytování v bungalovech , včetně stanovaní , je povoleno pouze na Ko Miang, kde je i restaurace. Ceny jsou velmi nadstandardní a je lepší si jídlo vést s sebou.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.