• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

KRABI – opičí muž a lezení po skalách

16.1. Brzy ráno odlétáme na Krabi. Čekáme na taxi. Několikanásobně předražené jízdné odmítáme. “Naši“ kluci v hotelu nás zachraňují a posílají nové auto. Na letiště jedeme jako o závod. Bagáž se už neodbavuje , ale do letadla nás nakonec pustí. Za 2 hodiny přistáváme na Krabi. Autobusem odjíždíme na pláž AO NANG. Konečně moře! Za 4 roky se dost změnilo ! Najít ubytování za slušnou cenu není už tak jednoduché. Nakonec se ubytováváme v příjemné zahradě Anawin Bungalov Resort v malých bungalovech s terasou. Nemůžeme se nabažit a až do večera užíváme moře.

Asi mám červa v noze

Večer navštěvuji pana doktora Paitoona Anana v Sonant Clinic Medical. Následek laoské džungle mě nenechá spát. Na levé noze se tvoří bolestivé, velice svědivé puchýřky a vytvářejí dlouhé cestičky. Pan doktor nevěřícně kroutí hlavou. Nohu desinfikuje několik minut roztoky a poté natírá protialergickou mastí. Ujišťuje mě, že do dvou dnů by se měly boláky zahojit. Kéž by!

Krabi, Thajsko – Rayilay Bay – cestování s dětmi

17.1. Po dlouhé době přepírám špinavé prádlo a užívám si domácích prací. Všichni ještě spí a tak slastně nadechuji příjemný mořský vzduch na terase. Užíváme moře a slunce nám dává dost zabrat. Moře je zakalené a tak zítra plánujeme novou pláž. Večer jdeme na kafíčko a zmrzlinu. Do noci sedíme na naší terase a popíjíme Singu. Thajsko se nám znova zarývá do našich srdcí. Děti už dávno spí.

Pláž  Rayilay Bay

18.1. Rayilay Bay, reklamovaná pláž a cíl naší dnešní cesty. Vyjíždíme kolem 9.hod. Cesta stojí 80 Bth. Po 20.minutách přistáváme na bělostné pláži. Za ní se tyčí vysoké skály, typické pro tuto oblast. Moře je průzračné a mezi zelení probleskují střechy luxusních resortů. V moři nás koušou nějaké potvory, pláž se pomalu plní stále přijíždějícími návštěvníky. Slunce začíná být nesnesitelné a tak se jdeme schovat do stínu plážové restaurace. Překvapuje nás neochota personálu, předražené a nechutné jídlo. Chceme prozkoumat okolí , ale vedro nás přiková do stále menšího stínu na okraji pláže. Odpoledne se přeci jenom vydáme na druhou stranu ostrova. Skalní scenérii, tyčících se skal nad mořskou zátokou doplňují lana a těla horolezeckých nadšenců.

Krabi, Thajsko – Rayilay Bay – cestování s dětmi

Lezení Krabi

Zaujme nás tmavý človíček s havraními dlouhými vlasy, žlutým trikem a bosý. Je snad s tou skálou srostlý, když před námi slaňuje, rychlostí blesku. Je to učitel lezení. Láká Terezku se Sárou se svým nádherným thajským úsměvem na skálu.

Krabi, Thajsko – Terka -Rayilay Bay – cestování s dětmi

Nemusí holky dlouho přemlouvat, jdou s tátou vypůjčit lezeckou výstroj. Skála je rozdělena na několik stupňů obtížnosti. První jde Sárka, boty ji trochu tlačí a možná i strach ji nedovolí , aby dolezla až do vytyčeného cíle. Terka s obtížemi, ale za halasného povzbuzování přihlížejících, dobývá cíl. Užívá si té trochy slávy a pak slaňuje.(právě zdolala obtížnost č. 5 dle francouzských tabulek). Sárka nás přemlouvá ještě na jeden výstup. Táta s ní zůstává, já jdu s Terkou napřed na pláž . Je už dost pozdě a čeká zde už jenom několik lodí .

Krabi, Thajsko – Sárka – Rayilay Bay – cestování s dětmi

Obě holky vylezly na skálu !

Smutná Sárka přichází a lezení už nestihla , u večeře se však zubí od ucha k uchu a až tady se dovídáme, že skálu napodruhé zdolala jako profík! Jenom mě mrzí, že jsme to neviděla.

KRABI provincie – leží 1000 km od Bangkoku, od Phuketu je vzdálené asi 160 km. Hlavní město Krabi někteří turisté jenom přejedou, někteří naopak odsud pořádájí výlety a tráví zde svoji dovolenou. Z Krabi se jezdí na nejznámější ostrov Ko Phi Phi , Ko Lanta , na pobřeží je i mnoho oblíbených a známých pláží Ao NAng, Tham Phra Nang..

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.