• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža s dětmi

Chiang Mai – město obklopené horami 

Chiang Mai – město ležící v oblasti, která patří   mezi důležitou historickou křižovatku severu  a JV Asie. Tady  prolnula kultura , myšlenky, výměna zboží mezi Čínou, Myamarem, Laosem a Thajskem. Chiang Mai je hospodářské a turistické město. Žije zde asi 1,5 miliónu obyvatel.¨

Chiang Mai – historické jádro – cestování s dětmi

Je zde přes 300 chrámů (i ze 14.stol) je to téměř tolik chrámů jako jich má Bangkok. Chiang Mai je 700 km od Bangkoku.

My jsme přiletěli do Chiang Mai letadlem z Bangkoku. Chiang Mai bylo výchozím bodem pro naši cestu za horskými kmeny, za krásnou thajskou přírodou, vodopády, za slony..za báječnými lidmi, fantastickou thajskou kuchyní .Vyzkoušeli jsme zde uvolňující blahodárné masáže, jízdu na motorce i v autě. Měli jsme to štěstí, že ke kulatému výročí narození Thajského krále byla v tomto městě uspořádána světová výstava zahradní architektury EXPO . Několik dní jsme bydleli v staré části Chiang Mai ve starém hotelu s výbornou vegetariánskou kuchyní Gaps House.

Chiang Mai – Gaps House- cestování s dětmi

Na 5 denní cestě po okolí jsme okusili další Guest housy. Svojí nadmořskou výškou je ideální pro aklimatizaci. Je zde příjemné podnebí s ochlazením v nočních hodinách.  Ve městě jsme zaznamenali v r. 2006 v nočních hodinách silné otřesy půdy . Naštěstí, asi po třech otřesech, vše ustalo.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.