• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža s dětmi

 ZOO Chiang Mai a medvídek Panda. 

Hvězdy a miláčci této ZOO, dvě  pandy Chuang Chuang a Lin Hi , stály za prohlídku určitě.Vstupné k medvídkům Panda je vyšší a platí se zvlášť před vstupem do pavilónu. Před vstupem k pandům musíte vydezinfikovat obuv a chovat se velice tiše, nesmíte používat blesk u fotoaparátu . Pozorovat jejich hravost a roztomilost bylo opravdu vzrušující.

Panda - zoo Chiang Mai
Panda – zoo Chiang Mai

Chiang Mai – leží 700 km severozápadně od Bangkoku , je zde přes 300 chrámů, město je obklopené horami a překrásnou přírodou. Je zde příjemné klima , dá se sehnat slušné levné ubytování a je zde výborná kuchyně. Dá se zde studovat thajský jazyk, meditace , jóga, vaření .

ZOO Chiang Mai  je asi 5 km od centra Chiang Mai proti Huai Kaeo Arboretum, zabírá zalesněný svah hory Doi Suthep. Chová až 400 druhů druhů asijských a afrických savců a ptáků. Zoologická zahrada měla svojí úrovní daleko do našich českých zoologických zahrad. Ale naším přáním  bylo vidět chráněné medvídky Panda.

Panda - zoo Chiang Mai
Panda – zoo Chiang Mai

Otevřeno je denně od 08.00 do 19.00 hodin. Cena se platí u vstupu a je kolem 100 Bth /asi 50 Kč/. . Ubytováni jsme byli v Gaps house – penzion v centru historického města , v klidné tropické zahradě.Vegetariánská výtečná kuchyně.

V Chiang Mai jsme byli 4 dny a pak dále pokračovali do hor Severního Thajska.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *