• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža s dětmi

Sloní šou  Thajsko – cestování s dětmi

Je už tma , když přijíždíme do oblasti sloních treků, nedaleko od Chiang Dao. Hledáme něco na spaní. Ubytováváme se v luxusním resortu Marisa.

 Je tma a chceme se vyspat. Večeře na chladné terase je opět příšerná. Vše nám vynahradí až příchod do krásné stylové chaty. Na posteli leží úchvatné květy orchidejí. Usínáme ve voňavých prostěradlech a je nám báječně. Ráno je opět velké chladno a tak navlékáme vše, co máme k dispozici .

Procházíme v rychlosti překrásný a asi úplně prázdný resort Marisy. Jsou zde stavby , obklopené jezírky, bublajícími potůčky a cestičkami točícími se v udržované tropické zahradě. Škoda , ale musíme jet dál. Půl hodiny odsud začíná sloní šou. Platíme vstup a přecházíme překrásný bambusový most zavěšený a kývající se nad řekou.

Chiang Dao-most nad řekou

Všude kolem jsou výběhy pro slony a kolem nás se pohybují človíčci v modrých hábitech. Jsou to jejich cvičitelé. Ukazují nám práci se slony. Um a symbióza malých Thajců s královskými obry jsou obdivuhodné . Jeden ze slonů i bravurně zvládá štětec namáčený do barev a maluje obraz na velký bílý papír .

Diana Dao – sloni

Následuje koupání slonů v řece. Honza se Sárkou si platí jízdu na slonech po řece. Já jdu do auta. Mám dneska malárii. Je mi zima a mám asi teplotu . Sedím v autě a chci být ve své pražské posteli.

Chiang Dao ,Thajsko – hory-sjíždění řeky na voru

Po hodině se Sárka s Honzou vracejí v bujaré náladě. Máme dnes přejet hory zpět do Chiang Mai. Beru si paralen a mám zimnici.V prvním městečku Mae Na si kupuji teploměr. K mé obrovské radosti zjišťuji, že žádnou teplotu nemám. Hurá !! Netrvá to dlouho a malárii pro dnešek škrtám . I deprese pozvolna odchází do džungle. Je mi lépe a život je zase krásný.

Zastavujeme v pouliční restauraci a už při vstupu se nám se Sárkou obrací žaludek. Pozřeme trochu suché rýže a když vidíme jaké hrůzy si dává táta na špinavý talíř, včetně černých vajec , tak nás přechází veškerá chuť. Ujíždíme krajinou , zatím je cesta dost fádní a nezajímavá. Ne však dlouho . Před námi se vše začíná měnit v krásná a šťavnatá panoramata . Vjíždíme do hor. Potkáváme slony a v řece pozorujeme skupinky raftařů sjíždějících peřeje. Znova si užíváme jeep-traking. Projíždíme malebnými horskými vesničkami se všudypřítomnými usměvavými Thajci a krajina nabízí neskutečné pohledy . Jsme vymlácení a vyklepání z šílených cest a začíná se stmívat.

Chiang Dao ,Thajsko – hory-sloni
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *