• Menu
  • Menu

Trinidad a Tobago – leden 2022 – 9. část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Trinidad a Tobago » Trinidad a Tobago – leden 2022 – 9. část

Ráno jsem došli na Store Bay a koupili lístky na výlet lodí s proskleným dnem. Domluvili jsme se, že nástup bude na Pigeont Pointu mezi 10 -11 hodinou. Docela dlouho jsme hledali nějaký stánek, kde bychom si koupili snídani – nakonec nám nezbylo, než si dát shark and bake, což bylo dobré, ale spíš k obědu nebo večeři. Snědli jsme si to na penzionu u Míši a Joža a pak už všichni společně došli na pláž u Pigeon Point, kde jsme tentokrát zaplatili 20 TTD na osobu.

Koupání tady bylo nádherné, kouzelně modrozelená voda, žádné vlny a málo lidí. Kolem jedenácté pro nás přišli, že naše loď odplouvá. Čekala nás více něž dvouhodinová plavba, k Nylon Pools, Buccoo Bay, Bon Accord Lagoon a na No Man’s Land během které mohli 3x vystoupit a vykoupat se v průzračné vodě. Na některých místech byly krásně vidět korály a ryby. Po navrácení se k Pigeon Point jsme měli ještě chvilku na koupání a opalování, než nás strážci ve 14 hod. vyhodili z pláže. Míša a Joža se šli na obědvat a my se vydali do baru známého nám ze předešlého dne s tím, že za námi dorazí a dáme si drink na rozloučenou.

Nakonec jsme v baru neplánovaně zůstali na mnohem více drinků. Paní majitelka nám půjčila počítač a my si přes youtube pouštěli všemožné songy a tancovali až do západu slunce. Majitelka bar nakonec zavřela, ale říkala, že tam máme být tak dlouho, jak se nám bude líbit, že je šťastná, že si to tak užíváme.

Kolem osmé večerní jsme se rozhodli pro cestu domů. Slovenská Míša sbalila nějakého kluka z Dominikánské republiky, který měl auto, tak nás odvezl na korbě do apartmánu. Ještě předtím jsme si k večeři koupili falafely. Míša odjela se svým ctitelem a my ještě chvíli s Jožem kecali u nás na terase.

Trajektem na Trinidad

Tentokrát jsem museli vstát už ve 4 hodiny. Den předem domluvený taxík nás za 50 TTD odvezl do přístaviště, odkud v 6:30 hod. vyplouval trajekt na Trinidad. Snídani jsme si dali na lodi a po třech hodinách vystoupili v Port of Spain. Zkoušeli jsme se domluvit na Caribbean Tourist Villa, kde jsme předtím strávili 4 noci, že bychom u nich nechali batohy a pak se případně ve venkovní sprše vysprchovali před cestou na letiště, ale neuspěli jsme – chtěli zaplatit plnou cenu za nocleh, že jinak nás tam nenechají.

Platit se nám už nic nechtělo, tak jsme si zašli na kafe na autobusové nádraží, pak prošli ještě jednou rychle město a autobusem za 4TTD/osoba dojeli na letiště s tím, že zbytek dne přečkáme tam. Docela jsme se báli, aby po nás nechtěli PCR testy nebo nějaký formulář do Holandska, ale strach byl zbytečný, protože stačilo jen očkování a příjezdový formulář do Čech.

Zrušený let

Letadlo s KLM mělo odlétat ve 20:35 hod. a nic nenasvědčovalo tomu, že se tak nestane. Z Barbadosu v pořádku dorazilo, ale pak nám řekli, že bude krátké zpoždění. Nakonec řekli, že na letadle je nějaká závada a když ji do půlhodiny neopraví, let bude zrušen. A to se také stalo. Nastalo několikahodinné dohadování o tom, že se z letiště nehneme, dokud nám nedají hotel. Personál se postaral o ty, kteří přilétli z Barbadosu a o business třídu. Některé lidi se jim podařilo přesvědčit, ať si hotel najdou sami. U gatu nás zůstalo cca 25. Tak dlouho jsme otravovali, až nás ve tři ráno všechny převezli do 5 minut vzdáleného Airport Suites Hotel s tím, že nás druhý den v 16 hod. vyzvednou a převezou zase na letiště.

Ráno jsme na hotelu dostali snídani a každý si mohl objednat jídlo, které mu přivezou k obědu. Hotel byl v místech, kde nic na koukání nebylo, ale říkali jsme si, že den strávíme aspoň u bazénu a dopilujeme naše opálení. Bohužel od rána pršelo, takže jsme se víceméně poflakovali na pokoji a čekali, až pro nás přijede autobus.

Tentokrát už s odletem nebyly žádné problémy a ve 20:30 hod. jsme odletěli směrem do Amsterdamu. Bylo to 8 hodin a 40 minut, které jsme skoro celé prospali, neb se nám podařilo každému ukořistit pro sebe dvě sedačky.

V Amsterdamu jsme měli jen chvilku na přestup a i zbývající 1,5 hodina na cestě do Prahy utekla rychle. Rozloučili jsme se s Janou, která vyrážela do Plzně, a s Míšou a Milošem jsme si v Buštěhradě vyzvedli auto a v klidu se vrátili domů.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *