• Menu
  • Menu

Trojka – lom Lipnice nad Sázavou

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Trojka – lom Lipnice nad Sázavou

Koupání v lomu

Lomů jsme dnes prošli už opravdu hodně, jsme u lomu Ústa pravdy. Je určitě nějakých 35 stupňů a i když je lom pokryt zeleným okřehkem neodolám a po vzoru muže, který skáče do vody se osměluji také. Brr, je to ledové. Chlapík to tady dobře zná, má nedaleko chatu. Pamatuje roky, kdy v lomech nebylo živáčka a byl tady ráj nejenom na koupání. A byli jste už na Trojce? Nevíme, co je trojka. Kousek odtud je lom, kde je dobré koupání. 500 metrů lesem tedy ještě vyšlápnu, ale už toho mám dost.

lom TROJKA Lipnice nad Sázavou
lom TROJKA Lipnice nad Sázavou

Trojka

Přicházíme se shora k lomu. Před námi se objevují skály a modrozelená vodní hladina. Sestup chce trochu opatrnosti, klouže to. Schůdné to je asi pro každého. Jak já se těším do té vody! Je zde poměrně dost lidí, někteří jsou i na druhé straně lomu, kde, jak potom zjišťujeme, je také přístup /možná i jednodušší a schůdnější/. Na kamenné plotně se opalují návštěvníci, jsou tu psi i děti. Dost to po kamenech klouže, ale jedno místo tvoří schodové stupně a tak konečně ve vodě! Voda je báječná a při návštěvě čistá. Je to opravdu slast! Několikrát se vykoupeme a protože se dozvídáme ještě o lomu Pětka, neváháme! Vracíme se k autu a popojedeme ještě sem. Všechny lomy v Lipnici jsme našli díky ochotným domorodým občanů.

lom TROJKA Lipnice nad Sázavou
lom TROJKA Lipnice nad Sázavou

Poznámka

Znovu stejný scénář, pohozené vajgly i odpadky v lomu. Lidi, nechoďte do těchto přírodních skvostů, pokud si jich nevážíte a jděte jinam!!! Články a fotografie o přírodním koupání jsou pro opravdové nadšence a ty, kteří přírodu respektují a milují. Koupání na vlastní nebezpečí!

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *