• Menu
  • Menu

Troubský rybník a Vlčák – Jaroměřice nad Rokytnou

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Troubský rybník a Vlčák – Jaroměřice nad Rokytnou

Troubák a Vlčák

Při cestě do Jaroměřic nad Rokytnou jsem odbočila k rybníku Troubský. Rybník, vlastně rybníky dva, Troubský a Vlčák  zasazené do přírody, hráz pod vysokými stromy. Výstražní tabule hlásající přísnou a dost velkou pokutu za skládkování zřejmě nevadí požíračům pizzy, kteří nedokážou po sobě uklidit a jako u jiných přírodních nádrží i lomů dělají špatnou vizitku všem milovníkům přírody. Můj původní záměr,  vykoupat se tady,  byl tímto zpečetěn, přešla mě chuť!  Je pravda, že ani nevím jestli tento chovný rybník je vůbec na koupání. Ani při delším pátrání jsem toho moc o rybnících  nenašla, tak aspoň pár fotek.

Rybníky Troubský a Vlčák

Na jih od Boňova protéká potok Ostrý.  Ten vytéká z Ostrého rybníka. Zdrojem jeho vod i vod dalšího přítoku potoka Ostrého přitékajícího ze severu je zalesněný vrch Na Skalném (557 m n. m.). Ostrý potok dál směřuje k Jaroměřicím a cestou napájí i rybníky Vlčák a Troubský (Troubák). Na území města Jaroměřice nad Rokytnou se nachází celkem 12 vodních nádrží. Pro Město mohou být rybníky Bohušický, Troubský a Vlčák zdrojem ohrožení, a proto jsou na nádržích prováděny pravidelné technické kontroly ze strany uživatele.

Rybníky Troubský a Vlčák

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář