• Menu
  • Menu

Valencie

Valencie je krásná

Zaletět do Valencie na prodloužený víkend byl ten nejlepší nápad, jak ujet zpackanému a nevydařenému  víkendu  v naší republice. Přivítalo nás příjemný 25 stupňů, milé město  s krásnými budovami, výborné jídlo a víno a několik cestovatelských zážitků. Španělské třetí největší město  plné kontrastů s významnými a oceněnými budovami. Historické památky  se vám podaří najít v centru města . A pokud milujte atmosféru kavárenských uliček a toužíte po nakupování  třeba  projděte se ulicí Plaza del Pais Valencia. Tudy dojdete na Radniční náměstí , a pak už je na vás , kterým směrem se vydáte. Všude narazíte na další městské paláce , chrámy a muzea.  Pokud vás památky unaví můžete odpočinou v některém z městských parků zalitých zelení , můžete navštívit zdejší ZOO nebo Botanickou zahradu.

historické budovy a památky Valencie
historické budovy a památky Valencie

Určitě doporučuji navštívit největší muzeum (oceanárium) v Evropě – Oceánografické muzeum Valencie . Architektonické pojetí Felixe Candely, v němž hraje hlavní roli sklo, bílý beton, kov a voda, je jen dalším důvodem k návštěvě. Park je pojat jako vědecké, vzdělávací a zábavní centrum, v němž si zajisté přijdou na své děti i dospělí.

Oceánografické muzeum Valencie
Oceánografické muzeum Valencie

Určitě stojí za zmínku také monumentální stadión pro 50 000 diváků FC Valencia s netopýrem ve znaku.

Není třeba zapomínat na výbornou španělskou kuchyni a tak ochutnávejte a nechte se zlákat na posezení v některé z restaurací a všechny ty dojmy zapijte dobrým španělskýmm vínem.

Nezapomínejte , že jste ve Španělsku a v době siesty (od 14-17 hodin) jsou obchody , veřejní budovy,  banky , kostely zavřené..

evelina anileve

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *