• Menu
  • Menu

Vannes – v zátoce Golfe du Morbihan

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Vannes – v zátoce Golfe du Morbihan

Vannes kdysi hlavní město armorického kmene Venetů (mořeplavců). V roce 56 př. Kr. porazil kmen Venetů,  Caesar. V 9. století si zde vytvořil mocenskou základnu Nominoe,  první bretaňský vévoda. Až do roku 1532 si město udrželo výsadní postavení, kdy se Bretaň připojila k Francii a jejím správním střediskem se stalo Rennes.

Dnes  je Vannes rušným obchodním městem s dobře upravenou středověkou čtvrtí. Je ideálním  výchozím místem pro výletydo okolí Morbihanské zátoky.

Vannes

Z promenády de la Garenne je působivý výhled na  východní část hradeb starého Vannes.

 Place des Lices – kdysi se zde konaly středověké turnaje  a v uličkách najdete mnoho neporušených domů ze 16. století. I dnes se zde čile obchoduje na tržištích.

Cathédrale St-Pierre – začala se budovat ve 13. století a od té doby byla několkrát přestavěná . V kapli se nachází uctívaný náhrobek Vincenta Ferriera, španělského světce. Proti západnímu průčelí katedrály v tržnici La Cohue  (tlačenice, kravál) se dříve scházeli místní obyvatelé.

Muzeum vystavuje artefakty související s dějinami Vannes a Morbihanského zálivu.

Vannes

 

Na jižním okraji města se rozkládá Parc du Golfe , zábavní park s mnoha atrakcemi, motýláriem a akváriem s více než 400 druhy ryb.

Severovýchodně od Cannes u silnice N166 narazíte na romantické zříceniny Tours ďElven z 15. století.

 

 

 

Vannes leží v zátoce Golfe du Morbihan

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.