• Menu
  • Menu

Vánoční trhy v Bonnu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vánoční trhy v Bonnu

Vánoce ve městě Beethovena

Návštěvníci vánočních  trhů  /20.listopadu – 23. prosince 2015/ v rodišti Ludwiga van Beethovena opět ucítí kouzelnou vůni perníku, punče  a spousty dalších rýnských pochoutek. Určitě stojí za to  ochutnat výborné svařené víno (Glühwein) podávané tradičně v keramických hrncích a vánoční dobroty, jakými jsou třeba pečené kaštany, či vyhlášenou  rýnskou specialitu – bylinkovou klobásku Currywurst. Vánoce v Bonnu, to jsou také nádherně ozdobené domy na náměstích Münsterplatz, Bottlerplatz a Friedensplatz.

vánoční trhy Bonn
vánoční trhy Bonn

Řemesla, dárky i programy pro děti

Doprovodné programy, melodie i vážná hudba  podtrhnou atmosféru vánočních trhů v Bonnu. Umělečtí řemeslníci, hrnčíři, výrobci šperků, dřevořezbáři, obchodníci s koženým zbožím, oblečením a adventní výzdobou, včelaři se svíčkami ze včelího vosku / bude zde více jak 170 prodejců/- ti všichni se zde sejdou, aby prezentovali svoje nejpovedenější výrobky. Večery zpestří vystoupení bonnských sborů a orchestrů. Bohatý program je připraven i na víkendová odpoledne na náměstí Münsterplatz. Začíná v poledne představením pro děti. Děti se mohou těšit na loutková představení, nebo některá z moderních děl. Odpoledne bude jeviště patřit známým umělcům. Děti si pod odborným vedením vyzkouší práci hrnčířů, výrobu svíček, foukání skla, malování hedvábí nebo si z barevných papírů vyrobí vánoční přáníčka. Svoje výtvory si pak s sebou budou moct odnést domů.

vánoční trhy Bonn
vánoční trhy Bonn

Rodný dům Ludwiga van Beethovena

Vánoční návštěvu Bonnu můžete obohatit i o návštěvu rodného domu Ludwiga van Beethovena na Bonngasse 20, v němž v roce 1770 přišel na svět. Expozice ve 12 místnostech vystavuje na 150 předmětů spojených se slavným skladatelem – např. jeho piano, rukopisy, obrazy, osobní drobnosti. S Beethovenem se v Bonnu setkáte téměř na každém kroku. Jeho jméno nese zdejší koncertní sál i symfonický orchestr. Výjimkou není ani náměstí Münsterplatz, v jehož centru stojí skladatelova socha.

Také při návštěvě Bonnu je možné oprášit své bruslařské dovednosti. Více informací na: zde

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *