• Menu
  • Menu

Vánoční trhy Norimberk

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vánoční trhy Norimberk

Christkindlesmarkt  – vánoční trhy v Norimberku

Ježíškův trh – Christkindlesmarkt, norimberský vánoční trh,  patří k nejstarším v Německu. Vánoční trhy v historickém jádru města, na náměstí Haupmarkt,  nabízí  návštěvníkům  na  200 dřevěných stánků s červenobílými stříškami. Symbolem vánoc v Norimberku je Ježíšek se zlatou korunou, zlatými vlasy oblečen v zlatobílém hávu. Nákupy vám zpříjemní ochutnávka zdejších specialit, pro zahřátí ochutnávka svařeného vína, voňavých norimberských  i biskupských perníčků  nebo skvělých klobásek. Celé trhy v historickém jádru Norinberku  dokresluje architektura kostela Panny Marie /Frauenkirche/ a Norimberského orloje spolu s  gotickým kostelem sv. Sebalda a krásnou kašnou / Schöner Brunnen/. Pro  děti zde mají připravený program v domě, kterému se říká Sternenhaus, k trhům neodmyslitelně také patří dvoupatrový historický kolotoč. Vánoční  dětské trhy jsou na náměstí Hans Sachs Platz.

Norimberské klobásky - vánoční trhy
Norimberské klobásky – vánoční trhy

Kouzlo a atmosféru vánočního trhu  může zpestřit každému návštěvníkovi  projížďka historickým poštovním vozem s koňmi  nebo  procházka  vánočním trhem partnerských měst, kde najdete ukázku toho nejzajímavějšího ze zemí jako je Skotsko, Ukrajina, ale také Čína a třeba Nikaragua. Nechybí samozřejmě Praha.

Vánoční Norimberk každoročně navštíví na 2 miliónů turistů z celého svět. Trh je největším trhem ve střední Evropě.

Historicky sahá tradice vánočního  trhu v  Norimberku do první poloviny 17. století .

Otevírací doba : 10-20.00 hodin

Pokud zbude trochu času můžete navštívit Kaiserburg /Císařský hrad/.

Norimberk je z Prahy vzdálen necelých 300 km .

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *