• Menu
  • Menu

Vánoční trhy Praha – náměstí Míru

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Vánoční trhy Praha – náměstí Míru

Před kostelem sv. Ludmily,  na centrálním náměstí Vinohrad na náměstí Míru,  opět  najdete jeden z nejhezčích tradičních pražských vánočních trhů.  Vánoční strom,  s ručně malovaným betlémem s jesličkami,   ozdobily  stovky žárovek v odstínu ledové záře.  Najdete zde stánky s pestrou nabídkou vánočního zboží. Na stáncích jsou k mání tradiční vánoční produkty, ozdoby, keramické betlémy, dřevěné hračky, výrobky z ovčího rouna, umělecké šperky a tradiční pochutiny. Trhy byly otevřené 20 . listopadu a otevřeny budou do Štědrého dne.

Vánoční trhy na náměstí Míru

Otevírací doba: denně 10.00–20.00

 

Kostel svaté Ludmily

Zapálit svíčku a navštívit můžete také nádherně zdobený novogotický kostel sv. Ludmily. Kostel  byl postaven v letech 1888–1893 podle návrhu jednoho z předních architektů 19. století Josefa Mockera (1835–1899).

kostel sv. Ludmily
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *