• Menu
  • Menu

 Vánoční trhy v německém Düsseldorfu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo »  Vánoční trhy v německém Düsseldorfu

Advent v německém Düsseldorfu.

Pro ty , kteří objevují a milují atmosféru vánočnít trhů nejenom u nás, ale i  rádi poznávají zvyky v jiných zemích.  Pokud se vydáte do města módy Düsseldorfu, jistě vás okouzlí letošní nabídka sedmi vánočních trhů. Na náměstí Marktplatz, kde se nachází i düsseldorfská radnice, nechají řemeslníci návštěvníky trhu nahlédnout přes rameno a předvedou jim svoje dovednosti. Trh stojí za to navštívit také díky ručně vyřezávanému betlému s figurami v životní velikosti.  Velikým lákadlem pro děti a dospělé bude rovněž více jak 100 let starý kolotoč. Secesně vyzdobený Engelchen Markt (Andělský trh) osvítí moře světýlek na náměstí Heinricha Heineho. Oba předchozí trhy spojuje ulice Flingerstraße, na které bude trh Bürgermarkt, kde dostanou stánky podobu starých měšťanských domů. K vidění zde bude také tradiční vánoční pyramida. Sterchenmarkt (Hvězdičkový trh) u Stadtbrückchenu budou krášlit stánky zdobené malbami zimní krajiny. Především rodinám s dětmi je věnován trh na náměstí Schadowplatz. Bude zaplněn kolotoči a stánky s tradičními sladkostmi. Nejen dětem vykouzlí úsměv na tváři loutkové divadlo ve vyhřívaném stanu. V přilehlé Schadowstraße budou předvádět řemeslníci své umění. Stejně jako loni bude na náměstí Gustaf Gründgens Platz 450m2 velké veřejné kluziště. Celý Düsseldorf vyzdobí tisíce světýlek a vánočních dekorací. Výjimkou nebudou ani obří kaštany na Königsallee. Procházka po tomto světoznámém bulváru se stane nevšedním zážitkem.

Dusseldorf trh Heinrich Heine Platz

Všechny düsseldorfské vánoční trhy se konají v termínu 20. 11. – 23. 12. 2014 od 11 do 20 hodin.

Düsseldorf – hlavní město Severního Porýní –Vestfálsko / Nordhein- Estlfalen/ . Vzdálenost z Prahy do Düsseldorfu je 730 km.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *