• Menu
  • Menu

Velikonoční trhy Praha 2022

Domů » Cestování se psem » Velikonoční trhy Praha 2022

Krásné jarní počasí vystřídala pořádná zima a na výlet do Prahy se nám s Doctorem moc nechtělo. To jsme ještě nevěděli, že místo parkování v OC Smíchov,  budeme jezdit kvůli omezením skoro hodinu dokola v zákazech a  jednosměrkách. Do obchoďáku jsme se nedostali. My, řidiči jsme byli opravdu bezradní. To, že je všude rozkopáno, víme, ale že se dnes běží maratón a uzavře se půl Prahy, to jsme netušili . Volkswagen Maraton Praha 2022. Prý jeden z nejkrásnějších maratonů světa. Start i cíl na proslulém Staroměstském náměstí, trať vede srdcem metropole, podél Vltavy i různými pražskými čtvrtěmi. Nakonec jsme  už bezradní zaparkovali kousek za Smíchovským nádražím a dojeli na Malostranskou tramvají. Odtud přes zámecké schody došli na Náměstí u svatého Jiří, kde dnes poprvé otevřeli  letošní velikonoční trhy.

Pražský hrad

Velikonoce na Pražském hradě

Trhy se konají na Náměstí u svatého Jiří. Provozní od 2.4, 2022 do 2.5.2022, doba pondělí – čtvrtek: 9:00 – 18:00 hod. Provozní doba pátek – neděle: 9:00 – 19:00 hod. Pro návštěvníky je každý den připraveno předvádění z některých tradičních řemesel: kovář, dráteník, malování kraslic, pletení pomlázek, předení ovčí vlny na kolovrátku. O víkendech je zajištěn doprovodný program, kde se představí folklorní soubory v tradičních krojích. Je zima a trhy se teprve otevírají, návštěvníků je zatím poskrovnu.

Velikonoční trhy – Náměstí u svatého Jiří

Odtud pokračujeme přes Pražský hrad, ulicí Nerudovou na Malostranské náměstí, přes Karlův most až na Staroměstské náměstí.

Pražský hrad – výhled na Prahu

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí

Tady se trhy po dvouleté přestávce konají od 2. dubna do 24. dubna. Vyzdobený Staromák, velikonoční výzdoba,  vůně jídla a gastronomických specialit , tradice zvyků a řemesel a k tomu  program a vystoupení lidových a folklórních souborů.

Otevírací doba: 10:00 – 22:00.

Staroměstské náměstí – velikonoční trhy

Velikonoční trhy 2022 v Praze

České velikonoční trhy na Náměstí Míru. 2.4. – 18.4. 2022, 10-19 hodin

Náměstí republiky : 2.4 – 24.4. 10-22 hodin

A další…

Staroměstské náměstí – velikonoční trhy

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *