• Menu
  • Menu

Vietnam a Thajsko 4 – SUNWORLD, Phu Quoc

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Vietnam a Thajsko 4 – SUNWORLD, Phu Quoc

Nejdelší lanovka nad mořem na světě SUNWORLD

Jsme na nefritovém ostrově Phu Quoc, v místě, kde je stanoviště lanovky. Svézt se nejdelší lanovkou nad mořem je přeci jen lákavé. Zaparkujeme motorky  na parkovišti, kam nás navedou zdejší vojáci. Před parkovištěm jsou obrovské jeřáby, které staví město.

Sun World Phu Quoc

Jsme v Itálii, je to kopie městečka Manarola?  Manarola je malé půvabné a romantické město, města Cinque Terree, v provincii La Spezia, Ligurie, severní Itálie/ ? Barevné domy na skále nad mořem.

Sun World Phu Quoc

Vstupujeme do budovy, kde jsou pokladny a  odkud jede lanovka. Supermoderní hala s barevnými  stropy, stromeček s Merry Christmas.

Sun World Phu Quoc

Kupujeme jízdenku a přes turnikety míříme k lanovce. 7, 8999 km dlouhou lanovku postavila skupina Sun Group. 36 kabin, která každá pojme cca 30 lidí, zavěšených na šesti sloupech vysokých 160 metrů /nejvyšší je 174 metrů vysoký/ přepraví za hodinu 3500 pasažérů. Výrobcem je rakouská firma Dopelmayr a lanovka je vyrobena nejmodernější a nejvyspělejší technologií. Lanovka je první a nejdůležitější instalací přírodního parku Sun World Hon Thom v jižním cípu ostrova Phu Quoc.

Sun World Phu Quoc

Z lanovky je překrásný výhled na moře, rybářské lodě a ostrůvky pod námi. Přejezdy obrovských sloupů jsou jak na rychlodráze a  návštěvníci radostí ječí. Lanovka jede na ostrov asi 20 minut.

Sun World Phu Quoc

 

Jurský park

Vystupujeme na ostrůvku. Hned pod schody nás vítají tančící asi Havajské tanečníce. Kolem bublají potůčky a jezírka, přes ně můstky. Vyřezávané sochy, obchody a restaurace. Na některých místech se ještě pilně buduje, míchačky jedou na plný plyn, ostrov se připravuje na příliv turistů na vánoční svátky.

Sun World Phu Quoc

Pláž Bai Trao

Malý autobus nás odváží na pláž. Jsme v palmovém hájku , kde je asi umělá tráva, houpačky a sítě i lehátka. Kolem restaurace. Písečná pláž, plovací zóna kolem dokola obehnaná bójkami. Ve vodě plave nafukovací  hrací monstrum. Je tu spousty lidí, jdeme se vykoupat. Každé tempo rozřízne píšťalka. Ochranka pečlivě bdí a každý, kdo jen prstem zavadí o bójku je nemilosrdně vypískán. No, už se těšíme, že tenhle kus ostrova rychle opustíme. Jenže je teď polední pauza a lanovka nejezdí.

Sun World Phu Quoc

Resort, který je na ostrově, je megalomanským projektem, je zde i obrovský aquapark a zábavní centrum.

NP Phu Quoc

Národní park Phu Quoc je domovem stovek druhů rostlin, z nichž desítky jsou uvedeny ve vietnamských a světových červených knihách ohrožených druhů. Park je součástí biosférické rezervace Kien Giang, která byla v roce 2006 UNESCO uznána jako světová biosférická rezervace.

Sun World Phu Quoc

Provozní doba lanovky

Lanovka funguje nepřetržitě ráno od 8:30 do 12:00 a odpoledne od 13:30 do 23:00. Cena jízdenky zpáteční  150 000 VDN/osoba.

V každém případě svézt se lanovkou je opravdovým zážitkem!

Sun World Phu Quoc
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů