• Menu
  • Menu

Lávka Vítka Brandy

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Lávka Vítka Brandy

Visutá cyklistická lávka v Kadani

Město Kadaň je mimořádně krásné  město a tím to nekončí. Dalším skvostem je nábřeží ˇnábřeží Maxipsa Fíka) s promenádou podél řeky Ohře, které pokračuje až k vodnímu dílu Kadaň. Tady se nad hlavami klene půvabná  stezka pro cyklisty, která  pokračuje směrem na Klášterec nad Ohří. Ocelová lávka vsazená do skalního masivu, který kopíruje řeku,  s parádním výhledem na přehradu  a okolní přírodu je zdařilým krajinářským architektonickým prvkem.

cyklistická lávka Vítka Brandy Kadaň

Délka lávky je 83 m, sklon  65 m má sklon 8%, 18m má sklon 4%. Lávka usnadňuje přechod z výškové úrovně nábřežní promenády na levém břehu řeky Ohře ke koruně hráze přehrady nazývané Kadaňský stupeň

Jméno nese lávka po tragicky zesnulém architektovi  Ing . Vítovi Brandovi, který dílo navrhl v roce 2006. K realizaci lávky došlo v roce 2007.

V roce 2010 udělila porota Grand Prix architektů v rámci národní soutěže lávce hlavní cenu v kategorii Krajinářská architektura a zahradní tvorba. Později byl projekt také nominován na prestižní evropské architektonické ocenění Mies van der Rohe Award za rok 2011.

cyklistická lávka Vítka Brandy Kadaň
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *