• Menu
  • Menu

Volendam

Se dřeváky na nohou.

Procházíte městečkem a obdivujete nejenom malebné domečky, ale i  originalitu výzdoby nezakrytých interiérů a nasáváte voňavou atmosféru všudypřítomného jídla, lahodných palačinek, vaflí či různých druhů mořských plodů a rybiček. Volendam – malé a  starobylé  městečko s  restauracemi a obchůdky se suvenýry, tak trochu jiné a lišící se  od zbytku Holandska. Obyvatelé tady mluví svým vlastním dialektem – volendamštinou. Tady si můžete vychutnat autentickou atmosféru s výhledem na přístav a zvýšené  nábřeží. V městečku je staré centrum s malými  domky , připomínající podobu staré rybářské osady z 17.-19. století a kostel z roku 1658.  Historicky byla vesnice známá velkým počtem nizozemských misionářů a kněží na 1 km2.

Volendam
Volendam

Turisty sem lákají dobové kostýmy a rybářské lodě ,  první týden v září se na hrázi  konají slavnosti – čtyřdenní pouť a přiláká každoročně návštěvníky z celého Nizozemí.

Muzeum , které se nachází v ul. Zeestraat 3, nabízí svým návštěvníkům expozici tradičních kostýmů,kreseb a obrazů s výjevy zátoky a přístavu. Na zdech muzea je nalepeno 11 mil. doutníkových nálepek …

Dále je možné navštívit malou zemědělskou farmu s tradicí výroby holandských sýrů a také ochutnat nebo si zakoupit některý z výtečných sýrů.

Holandské dřeváky – podobně jako u sýrů  uvidíte , jak se dřeváky vyrábějí , dozvíte se , že je to tradiční obuv pro rybáře  či farmáře. Liší se od sebe různým tvarem a délkou špičky. Díky tradici nosí dřeváky i normální lidé. Obchod , vám nabídne od dětských dřeváčků a  dřevěných bačkor,  po velké,  ať už tradiční nebo barevné dřeváky, které můžete koupit jako suvenýr svým blízkým nebo si naopak můžete udělat radost sami sobě.

tak se vyrábějí dřeváky
tak se vyrábějí dřeváky

Trajektová doprava – funguje v sezóně  od půlky března do konce října mezi Volendamem a Markenem

Voledam je 21 km vzdálen od Amsterodamu.

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *