• Menu
  • Menu

Vranovská pláž

K Vranovské pláži to máme asi 20 minut. Ráno jsme navštívili hrad Bítov, který je nedaleko. Chtěli jsme se vykoupat v Bítově, ale voda tady je už spíše jenom zelená díky dlouhotrvajícím horkým dnům. Z hlavní silnice sjíždíme několik kilometrů dolů k přehradě. Kdyby nebylo tak zničující vedro asi by jsme si dali více práce s hledáním možnosti nějakého koupání tady na přehradě, hlavně někde, kde by bylo méně lidí.

Vranovská pláž

Parkujeme na placeném parkovišti kousek od vjezdu a vchodu do kempu a na pláž. /parkovné 30Kč na hodinu- nejvíce 100 Kč /1den, u pokladen jsou turnikety, které vás po zakoupení vstupenky pustí dovnitř / dospělí 40 Kč/.

Jdeme kolem stanů, je tu dost plno a stany, které jsou úplně na přímém slunci ve mně vyvolávají jasné NE, to vedro! Kemp je velký a tak samozřejmě mnoho stanů a karavanů je pod vzrostlými borovicemi.

Vranovská pláž

Pláž je opravdu obrovská a tak i lidé tu vypadají jako mravenečkové. Na straně k hotelu je jediný větší strom, tak tady se snažíme najít trochu stínu. Stromů na pláži je více, jindy travnatá pláž je úplně vyprahlá a je tady jak na Sahaře.

Vranovská pláž

Voda je příjemná a na tu bídu letošního léta vlastně super.

Koupání na vlastní nebezpečí!

U kempu jsou stánky s občerstvením, restaurace, toalety i sprchy. Pokud se chystáte do sprchy nezapomeňte si peníze, jinak se neosprchujete, tak jako já .

Najdete zde i tobogán, hřiště a další prvky pro děti i dospělé.

Procházkou po pláži přicházíme k občerstvení na lodi, tady je opravdu plno, dělají tu studené nápoje a koktejly. Dá se tu posedět i skočit rovnou do vody. Na břehu je také půjčovna loděk a dalších vodních lákadel. Parníky s turisty , které se buď u přehrady otáčí nebo nabírají další na druhé straně jsou skvělou atrakcí na pozorování i pro tvorbu vln, kterou hlavně ocení děti u břehu.

Vranovská pláž

Lávka pro pěší

Zajímavý architektonický kousek, který přemosťuje Švýcarskou zátoku. Moderní lávku pro pěší vyprojektovali ing. J. Stráský, I. Hustým aj. Jordán. Visutá konstrukce je nesena dvěma 28 m vysokými pylony. Mostovka je dlouhá 252 m, široká je 6,5 -9,7 metrů. Večer je lávka osvětlená  reflektory, které jsou upevněné na vrcholech.

Vranovská pláž most

Přehrada Vranov

Postavená v letech 1930-34 u Vranova nad Dyjí. Gravitační hráz z litého betonu, po níž vede silnice.

290,54 metrů dlouhá a 60 metrů vysoká gravitační hráz. Zadržuje 132,7 mil. m3 vody.

Přehrada Vranov

Kolem celé přehrady najdete mnoho romantických zákoutí, rekreační chaty a je tu mnoho možností nejenom si užít koupání a přírodu, ale také vidět nádherné zámky Vranov, Bítov a další. Tipů na výlet je v okolí mnoho, jste na krásné Jižní Moravě.

Vranovská pláž – most

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *