• Menu
  • Menu

Německé vánoční trhy – Braunschweig

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Německé vánoční trhy – Braunschweig

Vánoční trhy Braunschweig

My jsme navštívili město Braunschweig 1. prosince. Vánoční atmosféru umocňuje nejenom bílá zima a  poletující sníh, ale také vůně svařáku a dalších lahůdek všude kolem. Návštěvníků zde bylo hodně a nám se tady moc líbilo. Braunschweig /Brunšvik – Brunswick/, je město v Brunšvicku, na jihovýchodě německé spolkové země Dolní Sasko.

Vánoční trhy Braunschweig

Auto jsme zaparkovali poblíž paláce – Brunswick Palace, Schloss-Arkaden. Poté se vydali do centra, kde se konají vánoční trhy. Od paláce je to ke katedrále sv. Blažeje na Náměstí Německé jednoty několik minut.

Vánoční trhy Braunschweig

Procházíme postupně mezi stánky, kterých je tady  asi 130. Většinou jsou vkusně vyzdobené  a nabízejí jak výrobky, kde se můžete inspirovat nápady na vánoční dárky od řemeslníků,  jako jsou ručně vyráběné dřevěné výrobky, kreativní návrhy šperků, hřejivé plstěné a vlněné výrobky a individuální adventní šperky až po adventní dekorace.

Kulinářské speciality z Braunschweigu a regionu, stejně jako vánoční lahůdky, zajišťují rozmanitý kulinářský požitek.

Vánoční trhy Braunschweig

 

Mimo jiná  kulturní vystopupení , pozvánka  6., 13. a 20. prosince ze Státního divadla Braunschweig. Představení se konají od 18:00 na schodech Státního muzea na Burgplatz. Pěvecký sbor Státního divadla začíná 6. prosince, následují dva členové souboru hudebního divadla 13. prosince a dětský a mládežnický sbor Belcanto končí 20. prosince.

Vánoční trhy Braunschweig

Doba konání: 29. listopadu –  29. prosince 2023

Trh je uzavřen 24. a 25. prosince

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *