• Menu
  • Menu

Výlet  na Šumavu 1 – Kašperk

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Plzeňský kraj » Výlet  na Šumavu 1 – Kašperk

Naše první zastávka je pak hrad Kašperk. Nikde nikdo, a tak se z malého parkoviště vydáváme do kopce ke hradu. Podzim už se přihlásil do svého ročního období. Jdeme  kousek lesem, po nočním dešti ještě nestihly oschnout krůpěje rosy ani kaluže na cestě.

Hrad Kašperk

Tolik se těšíme na pětidenní pobyt na  Šumavě. Zprávy už raději ani neposloucháme.  Je středa, všední den a kolem poledního vyrážíme z Prahy. Počasí sice nehlásí úplně ideální, ale je to vlastně jedno, hlavně si vyčistit hlavu! Pro každý příklad jsme objednaly ubytování z bazénem, kam se dá jít i když bude lejt.

Oblohu zatím prozařuje sluníčko a nálada ve voze je parádní. Naše první zastávka je pak hrad Kašperk. Nikde nikdo, a tak se z malého parkoviště vydáváme do kopce ke hradu. Podzim už se přihlásil do svého ročního období. Jdeme  kousek lesem, po nočním dešti ještě nestihly oschnout krůpěje rosy ani kaluže na cestě.

Kašperk

Pod hradem se zdravíme se skupinku turistů. Hrad takhle zespoda vypadá jako malý domeček, ale čím více se přibližujeme tím stavba roste. Jsme u dřevěné brány do hradu, ta je však k našemu smutku zamčená. Slyšíme hlasy a tak se osmělíme a zaklepeme, nic! Je říjen a hrad má ještě otevřeno, ale až zítra…

Říjen:  pondělí  – středa – zavřeno, čtvrtek –neděle 10 -16.30 hodin otevřeno, prohlídky kvůli koronaviru pouze 9 osob. Jen o pár dní déle (12.10.) dle rozhodnutí vládního usnesení se hrady zavírají veřejnosti úplně.

Více: https://www.kasperk.cz/

Kašperk

Kašperk

Hrad Kašperk, jako nejvýše položený královský hrad v Čechách ( 886 m.n.m.), byl založen římským císařem a českým králem Karlem IV v letech 1356-1361, a je tak typickou ukázkou stavitelství této doby. Návštěvníky láká nejen působivý rozhled z věží, ale také prostředí středověkého hradu. Jeho dominantní poloha umožňovala hradní posádce střežit nejen zemskou hranici se sousedním Bavorskem, kašperskohorský zlatonosný revír, ale i nově vznikající kašperskohorskou větev Zlaté stezky. Zhruba 400 m od hradu je dochovaná zřícenina předsunutého opevnění z druhé poloviny 15. Století, tzv. Pustého hrádku, nabízející krásnou vyhlídku na samotný hrad a okolí.

Kašperk

Prohlídka hradu Vás zavede na středověké staveniště, kde nahlédnete do dobových stavebních technik a profesí. Na okamžik se vrátíte v čase a uvidíte, jak vznikne, vybaví se nábytkem a následně zanikne středověká komnata. Trasa je zakončena výhledem na centrální  Šumavu.

Kašperk
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *