• Menu
  • Menu

Výlet na Šumavu 3 – Filipova Huť

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Plzeňský kraj » Výlet na Šumavu 3 – Filipova Huť

Pasoucí se koně, červené jeřabiny i  zlatavá  reznoucí  tráva dávají místu až poetický nádech. Líbí se mi tady mnohem více než na populární Modravě.

Z Filipovy Huti do Borové Lady

Z Modravy na Filipovu Huť je to, co by kamenem dohodil. Mezi mraky prosvěcuje slunce a tak výhled do krajiny odtud je překrásný. Jdeme kolem super nové hájovny,  jsme trochu zklamané, čekaly jsme teda  romantickou hájovnu s parohy. Pokračujeme do kopce kolem roubeného stavení a jdeme cestou pod lesem nad obcí. Je zde prázdno a je vidět podle hromad dřeva a dalších prací, že tady se připravují už na rychle se blížící zimu i sezónu. Ta letní se  tady na Šumavě dle slov restauratérů, kavárníků i majitelů penzionů a hotelů navzdory kovidu náramně podařila.

Filipova Huť

Pasoucí se koně, červené jeřabiny i  zlatavá  reznoucí  tráva dávají místu až poetický nádech. Líbí se mi tady mnohem více než na populární Modravě.

Filipova Huť

Filipova huť

Osada na svažité louce v nadmořské výšce 1080-1140 metrů v centrální části Šumavy. Vznikla v roce 1785 při sklářské huti na duté sklo, pojmenována byla podle majitele panství Filipa Kinského. V okolí osady jsou čtyři rašelinové slatě, z horní části se otevírá jeden z nejhezčích výhledů na dvojvrcholový Roklan. Jdeme kolem pastviny s koňmi do Korýtka a pak pokračujeme dále směrem na Borovou Ladu.

Filipova Huť

Borová Lada

Ač je to jen pár kilometrů přejely jsme z Plzeňského kraje do kraje Jihočeského. Hledáme zde jednu ze šumavských slatí. Nevíme kam a tak se zastavujeme na kus řeči se sympatickou domorodkyní. Radí nám kam jít na výlet a poradí i dobrou kavárnu kousek za zatáčkou.

Café & Snack Madam Čokoláda Borová Lada
Café & Snack Madam Čokoláda

Příjemná obsluha i majitel kavárny, skvělý výběr domácích produktů, dobrá káva i víno., kavárna s domácími deserty, točenou zmrzlinou, k jídlu polévka hovězí hamburgery a skvělé bagety. Palačinky na sladko i slano a spousta jiného. Je tu tak příjemně, že se nám ani odcházet nechce. Po dýňové polévce neodolám a dám si i skvělý dortíček přímo od cukrářky- spolumajitelky kavárny.  Zajímavostí této kavárny je, že zde bývala sirkárna. Doporučujeme!

Borová Lada

Horská rekreační obec na Šumavských pláních na okraji rozsáhlých vřesovišť při ústí Vydřího potoka do Teplé Vltavy. K obci dnes patří řada osad a samot, její katastr má téměř 7000 ha.

Filipova Huť

Máme ještě trochu času a tak neplánovaně zatočíme k místu zvané Polka.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.