• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža s dětmi

Wat Phra That Doi Suthep

Cílem dnešní cesty je asi 16 km severozápadně od Chiang Mai chrám Wat Phra That Doi Suthep . Původně jsme se nechali zlákat obchodníky na ulici a zaplatili cestu ke chrámu. Bohužel nás odvezli na jakési parkoviště a tam nás  odstavili do minibusu a čekali až se naplní. Vypadalo to na velmi dlouhou dobu. Nakonec jsme si vzali jiného řidiče a jeli s jinou skupinou (a také podruhé zaplatili).

Doi Suthep

1676m vysoký kopec Doi Suthep (kopec je pojmenovaný po poustevníkovi Sudevovi). Tady se říká kopec, ale je vysoko jako naše Sněžka. Téměř na vrcholu je posvátný chrám založený roku 1383 králem Keu Naomem. Ke chrámu Wat Phra That Doi Suthep vede 300 schodů. Schody jsou lemovány dračími hlavami. Chrám je zlatý a třpytí se na velikou dálku. Uvnitř nádvoří chrámu chodíme bosi a nasáváme poklidnou až mystickou atmosféru. Množství lidí a zvyšující se úpal nás však brzy popohání dál.

Wat Doi Suthep
Wat Doi Suthep

Do chrámu proudí stovky poutníků. O svátcích je zde velké lidské hemžení. Celý chrám je až snově pohádkový. Při dobré viditelnosti je nádherný výhled na celé Chiang Mai a jeho malebné okolí (bohužel my měli dost velký mlhový opar a tak viditelnost byla dost mizerná). Uvnitř kláštera mimo jiné můžete spatřit jedno z nejsvětějších chedi ve stylu Lanna zakončené pětiposchoďovým zlatým slunečníkem. Stálé dunění zvonů je další možností jak poutníci pokoušejí své štěstí.

Wat Doi Suthep
Wat Doi Suthep

Ke chrámu vede prý i lanovka ( ale my jsme ji neviděli a je možné, že to je už minulost?). Chrám je lepší navštívit v ranních nebo večerních hodinách. S přibývajícím časem bylo dost úmorné vedro. Wat Phra That Doi Suthep je  nejposvátnějším  chrámem  Severního Thajska.
Nedaleko odsud je Phra Tamnak Phu – zimní palác královské rodiny s palácovými zahradami.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.