• Menu
  • Menu

Z Jíloviště na Kazín

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Z Jíloviště na Kazín

Silvestrovská štika

Procházkou se vydáváme z Jíloviště, turistickou trasou lesem až k Berounce, do trampské osady Kazín. Pohádková krajina připomíná  scény z Mrazíka. V bílé krajce ojíněných stromů se vyjímá červená televizní věž „Cukrák“. Hodinovou příjemnou procházkou společně s psími kamarády  přicházíme do hospody Tornádo. Občerstvení spolu s roztopenými kamny pomalu vyráží na našich tvářích červený ruměnec. Hospůdka se plní a tak je čas zvednou kotvy. Venku se už ochladilo. Zpět jdeme jinou trasou, přecházíme skálu Kazín, kde rybáři lemují tok kolem Berounky.

U Cukráku
U Cukráku

Několik turistů nám zatarasí cestu a  jejich zraky upřeně míří jenom několik metrů nad nás. Štika! Obrovská nádherná štika. Rybář s ní zápasí a my  s obdivem chválíme jeho parádní silvestrovský úlovek. Štika bojovnice má nějakých 90 cm. Ještě foto a pak už hurá do kopce. Na Jíloviště přicházíme, právě když se slunce začíná ukládat ke spánku.

štika
štika

Procházka s kamarády byla příjemným začátkem dnešní Silvestrovské noci. Těšíme se na teplou večeři, nějakou tu dobrotu i pití.

Krásný večer a Silvestra všem!

cestou zpět na Jíloviště
cestou zpět na Jíloviště
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *