• Menu
  • Menu

Čertovy hlavy – výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Čertovy hlavy – výlet s dětmi

Nad vykáceným borovým lesem nad obcí Želízy vykukují do kraje dvě obrovské hlavy vytesané do skály. Kvůli vykácenému lesu jsou hlavy  nyní velmi dominantní a z pod kopce dobře viditelné . Toto,  v Čechách unikátní dílo, zde vytvořil sochař Václav Levý(1841-1846).  Hlavy jsou vysoké asi  9m. Sochy jsou velmi dobře dostupné z nedalekého parkoviště v obci Želízy.

ertovy hlavy Želízy

Pokud však nechcete jenom pohodlně dojet na parkoviště a vylézt nevelký kopec , soch Václava Levého  je v lesích okolo více a tak je možné si udělat výlet na celý den.  Začít můžete  buď v obci Želízy, nepo v Tupadlech , či Liběchově dle značených turistických značek. Mimo Čertovy hlavy můžete navštívit ještě dílo Harfenice a Had  , Mordloch a Sedm chlebů, jeskyni Klácelka.

ertovy hlavy Želízy

Asi nejlepší stratovací místo je v Želízech a trasa je dlouhá kolem 15 km .

Obec Želízy je několik kilometrů vzdálená od města Mělník.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *