• Menu
  • Menu

Žižkovská věž – Tower Park Praha

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Žižkovská věž – Tower Park Praha

Žižkovská věž

Dominanta pravobřežní části Prahy, nepřehlédnutelná, diskutovaná, ošklivá, krásná, nenáviděná, opěvovaná – to je Žižkovská televizní věž . Tower Park Praha. Věž má několik nej, se svými 216 m je nejenom nejvyšší stavbou v Praze, ale v České republice. Je také druhou nejošklivější stavbou světa. Autory unikátního konstrukčního řešení věže jsou Ing. Arch.Václav Aulický, Dr.Ing. Jiří Kozák a Alex Bém . Věž byla postavena v letech 1985 – 1992. Věž sestává ze tří kruhových tubusů. Hlavní tubus přechází do anténního nástavce, jeho průměr je 6,4 m. Druhé dva tubusy jsou široké 4,8 m. Dva rychlovýtahy se nacházejí v hlavním tubusu. Tubusy  věže dosahují do výše 134 m. Ve výšce 93 metrů je terasa, pod ní pak kavárna a restaurace. Při dobré viditelnosti je z věže vidět až do vzdálenosti 100 km. Prostory věže jsou po rekonstrukci, která probíhala v roce 2011-2012 , nevšední a pro návštěvníky určitě zajímavé.

Tower Park Praha
Tower Park Praha

Věž

 Výška věže: 216 m, observatoř 93 m s kapacitou 300 osob, ONE ROOM HOTEL 70 m, OBLACA restaurace 66 m s kapacitou  180 osob , MIMINOO zahradní restaurace 130 osob (32 míst uvnitř, 98 míst venku)…Kapacita kongresového centra 140 osob, počet výtahů: 2 výtahy pro veřejnost, 1 služební výtah, rychlost výtahů: 4m1, kapacita výtahů: výtah pro veřejnost – max. 12 osob, služební výtah – max. 16 osob, počet schodů: 736, počet parkovacích míst v podzemní garáži: 99, počet parkovacích míst na venkovním parkovišti: 23 včetně 3 stání pro tělesně postižené

 MIMINA DAVIDA ČERNÉHO

 Mimina – od roku 2000 „zdobí„ věž sochy  – OBŘÍ MIMINA – od Davida Černého. Sochy miminek měly být na věži původně umístěny pouze dočasně. Jejich obliba byla obrovská a tak laminátové sochy byly na věž umístěny natrvalo. Na věži je deset soch mimin, které šplhají po věži nahoru a dolů. Podobná mimina , zhotovená z jiného materiálu, jsou umístěna v pražském parku Kampa.

MIMINA - Žižkovská věž
MIMINA Davida Černého  – Žižkovská věž

Resturace MIMINOO

Pod věží je nejenom pro obyvatele Žižkova, ale i pro turisty  otevřená, stále oblíbenější restaurace s příjemným letním posezením,  minigolfem a relaxační zónou pro maminky s dětmi – MIMINOO. Jedinou vadou na kráse jsou toalety, které jsou po schodišti dosti vzdálené a z  mého  hlediska  nevyhovující a ve tmě i nebezpečné…

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *