• Menu
  • Menu

ZOO Hannover

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » ZOO Hannover

Erlebnis-Zoo Hannover

Hannoverská zoologická zahrada se nachází v centru města nebo městské části Mitte v německém Hannoveru a celá koncepce poměrně velké  a zajímavé  ZOO  nás nadchla. Zoologická zahrada byla založena 4. května 1865 a má rozlohu 22 hektarů. Nachází se uprostřed  velkého lesa v centru Hannoveru. Obsahuje asi 3414 zvířat ve 237 druzích, o které se v letní sezóně stará více než 400 zaměstnanců. ZOO je  rozčleněná na různé části, v kterých jsou zvířata rozdělená podle země původu. Zvířata jsou prezentována ve výbězích po vzoru přírody a je tam spousta informací.

ZOO Hannover

Do Zoo jsme se vydali  24. března, poslední den zimního období. Cena vstupného pro dospělého byla 20 EUR. Celá ZOO se dá projít tak, že  vám nic neunikne a není nutné se vracet.

ZOO Hannover

 

Ve dnech 25. a 26. března zahájí Adventure Zoo letní sezónu 2023. Neokusili jsme tedy letní plavbu a pohled na krásné břehy po Zambezi a divokou přírodu Afriky z jiné perspektivy. Plavba po řece Zambezi je zahrnuta v ceně vstupného. 18 lodí pluje tiše přes řeku, odkud můžete Na své  pozorovat  zebry, antilopy, plameňáky, hrochy, somálské divoké osly, žirafy, nosorožce a různé brodivce. Bezbariérové ​​- vhodné i pro vozíčkáře (kromě elektrovozíků).

ZOO Hannover

 

Asi nejvíce nás zaujala show s tuleni a lachtanem  /13.30 hod/ a architektonicky velice působivý výběh z ledním medvědem.

Součástí zahrady je dětské hřiště, gastronomie i sociální zařízení.

ZOO Hannover

Adresa: Adenauerallee 1, Hannover

Do Zoo je možné se dostat  busem z hlavního nádraží / 128 a 134/, tramvají /č.11/, na kole , které je možné nechat na parkovišti pro kola. Autem /sjezd přímo z dálnice/.

DoZOO je možné vzít psa na vodítku /cca 10 EUR/.

ZOO Hannover show s tuleni a lachtanem

 

 

První  vombat obecný  v Zoo Praha je právě ze ZOO v německém Hannoveru.  Přicestoval do Prahy /v roce 2021/ Jedná se o samce jménem Cooper.

 

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *