• Holandsko Albert Cuyp Markt

  od • 9.5.2017 • Holandsko • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Bazar v Amsterdamu

  Poslední den v Amsterdamu. Auto jsme vrátili, zavazadla dali do úschovny na hlavním nádraží a letadlo letí až večer. Počasí teda nic moc, zataženo, zima a asi bude slejvák. Dnes se naše výprava rozděluje na dvě části. My s Ajkou milujeme bazary a restaurace a tak zakupujeme jízdenku na tramvaj a hurá do historické čtvrti De Pij. Bazar navštěvují  především Holanďané a je určitě skvělým místem i další návštěvníky Amsterdamu. Tramvají jsme tady byli za necelou půl hodinu.Jsme téměř na místě a z okénka tramvaje vidíme, kam se vydat.

  Albert Cuyp Markt Amsterdam

  Bazar Albert Cuyp Markt

  Ještě malá zastávka v kavárně poblíž. Kavárna , která vás osloví duchem, lidé si čtou, vypráví nebo jenom mlčí a pozorují svět kolem. Dopolední pondělní čas dovoluje si Bazar užít. Poprchává a návštěvníků je teď poskrovnu. Ani se člověku nechce věřit, že denně navštíví tržiště tisíce lidí / i třeba 40 000…/.

  Největší bazar v Amsterdamu i střední Evropě, Albert Cuyp Markt, který se nachází  mezi ulicemi Van Wou a Ferdinand Bol.p..  Funguje více jak 100 let. Otevřen byl v roce 2005 a můžete sem zajít každý den mimo neděle.

  Albert Cuyp Markt Amsterdam

  V ulici je přes 250 stánků, kde nabízejí kromě sýrů, ovoce, zeleniny a  ryb,  jídla z různých koutů světa. Jsou zde stánky s květinami, se  šperky, koženou galanterií, oděvy a látky a mnoho dalšího. V ulici mimo stánků můžete navštívit kavárničky. Ochutnat něco dobrého je povinností, my jsme si opravdu pochutnaly na skvěle udělaných kuřecích křidýlkách a také rybích specialitách, to vše zapily čerstvým ovocným koktejlem. Můžete ochutnat typickou vafli s karamelem nebo nějaké exotické jídlo.

  Albert Cuyp Markt Amsterdam

  Když jsme se nabažily dobrého a cenově dostupného jídla, vyzkoušely oblečení, nemohly jsme opomenou prohlídku budovy Bazaru, která se nachází po levé straně ulice směrem od vchodu. Bývalý kostel, plný restaurací a barev nás nadchnul. Zdobené stropy, barevné lampy a ruch exotického  tržiště. Při vstupu na toaletu jsme myslely, že jsme někde v Ománu. Nádhera.

  Albert Cuyp Markt Amsterdam

  Být slunce a více času určitě by jsme na bazaru ještě zůstaly, ale chceme ještě stihnou prohlídku pivovaru Heineken, který je odsud asi jednu zastávku

   

  Adresa: Albert Cuypstraat, 1073 BD Amsterdam, Nizozemsko

  Otevřeno denně – 9 – 17 hodin

  NEDĚLE zavřeno

  Albert Cuyp Markt Amsterdam

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *