• Menu
  • Menu

Holandsko Albert Cuyp Markt

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Holandsko » Holandsko Albert Cuyp Markt

Bazar v Amsterdamu

Poslední den v Amsterdamu. Auto jsme vrátili, zavazadla dali do úschovny na hlavním nádraží a letadlo letí až večer. Počasí teda nic moc, zataženo, zima a asi bude slejvák. Dnes se naše výprava rozděluje na dvě části. My s Ajkou milujeme bazary a restaurace a tak zakupujeme jízdenku na tramvaj a hurá do historické čtvrti De Pij. Bazar navštěvují  především Holanďané a je určitě skvělým místem i další návštěvníky Amsterdamu. Tramvají jsme tady byli za necelou půl hodinu.Jsme téměř na místě a z okénka tramvaje vidíme, kam se vydat.

Albert Cuyp Markt Amsterdam

Bazar Albert Cuyp Markt

Ještě malá zastávka v kavárně poblíž. Kavárna , která vás osloví duchem, lidé si čtou, vypráví nebo jenom mlčí a pozorují svět kolem. Dopolední pondělní čas dovoluje si Bazar užít. Poprchává a návštěvníků je teď poskrovnu. Ani se člověku nechce věřit, že denně navštíví tržiště tisíce lidí / i třeba 40 000…/.

Největší bazar v Amsterdamu i střední Evropě, Albert Cuyp Markt, který se nachází  mezi ulicemi Van Wou a Ferdinand Bol.p..  Funguje více jak 100 let. Otevřen byl v roce 2005 a můžete sem zajít každý den mimo neděle.

Albert Cuyp Markt Amsterdam

V ulici je přes 250 stánků, kde nabízejí kromě sýrů, ovoce, zeleniny a  ryb,  jídla z různých koutů světa. Jsou zde stánky s květinami, se  šperky, koženou galanterií, oděvy a látky a mnoho dalšího. V ulici mimo stánků můžete navštívit kavárničky. Ochutnat něco dobrého je povinností, my jsme si opravdu pochutnaly na skvěle udělaných kuřecích křidýlkách a také rybích specialitách, to vše zapily čerstvým ovocným koktejlem. Můžete ochutnat typickou vafli s karamelem nebo nějaké exotické jídlo.

Albert Cuyp Markt Amsterdam

Když jsme se nabažily dobrého a cenově dostupného jídla, vyzkoušely oblečení, nemohly jsme opomenou prohlídku budovy Bazaru, která se nachází po levé straně ulice směrem od vchodu. Bývalý kostel, plný restaurací a barev nás nadchnul. Zdobené stropy, barevné lampy a ruch exotického  tržiště. Při vstupu na toaletu jsme myslely, že jsme někde v Ománu. Nádhera.

Albert Cuyp Markt Amsterdam

Být slunce a více času určitě by jsme na bazaru ještě zůstaly, ale chceme ještě stihnou prohlídku pivovaru Heineken, který je odsud asi jednu zastávku

 

Adresa: Albert Cuypstraat, 1073 BD Amsterdam, Nizozemsko

Otevřeno denně – 9 – 17 hodin

NEDĚLE zavřeno

Albert Cuyp Markt Amsterdam
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *