• Menu
  • Menu

Anglie 5

Nejstarší anglická hospoda.

V plánu byla prohlídka města Nottingham. Podle průvodce bylo jasné, že nám to moc času nezabere, takže jsme se nikam nehnali. Jako první jsme zašli do jeskyní. Vstup do nich je přímo v místním nákupním středisku. Vyfasovali jsme helmy, což kupodivu nesly nelibě hlavně holky a nadávaly, že je fotím. Jeskyně byly celé vykopané lidmi a nejde tedy o nic vytvořeného přírodou. Za války sloužily jeskyně jako bunkr. Mimo jiného jsme si prohlédli i místní podzemní koželužnu.

Z jeskyní jsme to vzali směrem ke kanálu. Chtěli jsme najít Canal House – hospodu, která měla být dle průvodce předělena mostíkem přes kanál, ve kterém měla být i loď. Průvodce nelhal, hospoda byla fajn a měli zde dokonce víc než 150 různých druhů piva. Po poledni se sem nahnalo celkem dost lidí z okolních firem na oběd, takže jsme to tady zabalili a šli k hradu. Ten jsme si prohlédli jen z venku vč. sochy legendárního Robina Hooda a pak už zašli na oběd do prý nejstarší hospody v Anglii –Ye Olde Trip to Jerusalem. Nevím, jestli jde opravdu o nejstarší hospodu, ale každopádně tak působila. Bylo v ní spoustu malých místnůstek a čekala jsem, že nám nad hlavou za chvíli z komína vyletí netopýr. Od hospody jsme se vrátili na hotel a konečně opět zašly s holkama do bazénu a já i do parní sauny. Po odpočinku na pokoji nás už čekala jen večeře.

Ye Olde Trip to Jetusalem
Ye Olde Trip to Jerusalem

Den odjezdu nastal, takže jsme naposledy zabalili a po snídani opustili Nottingham. Jeli jsme kousek nad Oxford do Woodstocku, kde je krásný Blenheim palace. Vstup se dá buď koupit jen do parku a zahrad (35 liber) nebo i do paláce. Nám stačily ty zahrady, stejně jsme neměli moc času. Nejdřív jsme se vláčkem svezli k motýlímu domu, pak si holky zahrály velké venkovní šachy, prošly jsme bludiště a mrkli na (prý) dobrodružné dětské hřiště. Pak jsme se pěšky vrátili zpátky k paláci. Po cestě jsme koukali, jak z náklaďáků vyjíždějí veteráni – pravděpodobně se tady měla konat nějaká historická akce.

Po cestě k paláci začalo poprchávat, tak jsme jen zběžně prohlédli jeho krásnou zahradu s vodotryskem a vrátili se do auta. Pak začalo pršet už docela hodně, ale to nám nevadilo, protože jsme stejně měli namířeno zpátky na letiště Heathrow, což nám zabralo cca hodinu času.

Blenheim palace
Blenheim palace

V autopůjčovně jsme vrátili auto a mikrobusem se nechali odvézt na Terminál 3, ze kterého nám v 19,15 hod. odlétalo letadlo do Prahy. Poslední jídlo v Anglii jsme si dali na letišti v italské restauraci a pak už s malým zpožděním a za deště odletěli. V Praze jsme přistáli kolem jedenácté našeho času, vyzvedli auto na Goparking a v jednu už parkovali u nás v garáži.

Bylo to moc fajn. Trochu náročné s věčným balením, ale na to jsme celkem zvyklí. Myslím, že to bylo bezva i pro holky, i když jsem si nebyla původně úplně jistá, jestli by se radši neválely týden někde u bazénu. Každý den jsme je ale vzali na nějakou „dětskou atrakci“, tak byly taky spokojené.

na začátek cestopisu

 cestopis předcházející den

FORO: David Kasper

 

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *