• Menu
  • Menu

CHILE,návrat – cestopis 15

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Chile » CHILE,návrat – cestopis 15

Chile,Patagonie návrat domů

2.5.Snídaně je se podává od 8am, ale připravili nám ji dříve, už v 6:30. Recepčního jsme vzbudili. Jdeme na autobusové nádraží a čeká nás překvapení, bus na letiště jezdí až v osm. Musíme si tedy vzít taxíka za 12.000 CSL. Palubní vstupenku nám bez problému vyměnili a nastupujeme do letadla. Je šedivé, zamračené nebe. Letíme do Santiaga de Chile letem LAN 262 a poletíme 924 km. Let je na 2 a půl hodiny. Pilot hlásí, že je v Santiagu 12 stupňů. Na letišti čekáme další 3 hodiny na let LAN 443 do Buenos Aires. Krátíme si čas pozorováním letadel.

SONY DSC

Let je opět totálně nacpaný, urazíme 1194 km za 3 hodiny. Po cestě jsou dost nepříjemné turbulence. Nějaký magor si před přistáním nutně potřeboval koupit hodinky a tak chudák steward při přistání nesedí, ale bere platbu.

Po přistání absolvujeme tu samou hrůzu na pasovce, celnici, opět fronty. Jsme zpocení, unavení a celkově vystresovaní, musíme totiž stihnout let do Madridu a jsou tu tisíce lidí. Je to o prsa, ale dostáváme se na let IB 6844. Sedím na 15E a Petr na 41E. Naštěstí jsou to ty místa, kde se dají opřít nohy o přepážku. Vedle mě je tak dvouletá holčička a nemám chvilku klidu. Let měl trvat 12 hodin, ale na Las Palmas jsme měli nouzové přistání a čekali jsme skoro dvě hodiny než vyloží nějakou paní, co se jí udělalo zle. Otevřeli dveře u letadla a v tom vedru čekáme, než se situace vyřeší. Přijela sanitka a paní si odnesli. Náš let byl už zpožděný o 30 minut z Buenos Aires a teď nestihneme let do Prahy.

SONY DSC

3.5. Náš let odletěl a musíme přespat v Madridu. Zavolala jsem do recepce do Hostal Vicky a paní recepční pro nás přijela. Dali jsme sprchu a šli se najíst. Objednala jsem si úžasný žebírka a pivečko. Zavolala dětem, že jsem v Evropě. Po večeři jsme zapadli do hostalu a dospávali minulou noc.

4.5.Večer jsem si dala budík na půl páté, ale jak jsme pořád měnili časové zóny, měla jsem o hodinu špatně nařízený mobil. Petr se naštěstí vzbudil a museli jsme být zabalení za 5 minut. Recepční nás odvezl na letiště, odbavili jsme se do Frankfurtu.  Let je bez problému. Letiště ve Frankfurtu je super, máme kávu zdarma, noviny, jsou tu sprchy. Moc se nám tu líbí, už jsem tu několikrát byla, ale servis je zde vylepšený a dokonalý. Na letu do Prahy sedíme opět každý někde jinde. Vedle mě je Chilan a nahlas mi vypráví o nacistech. Říkám mu, jestli nechce ztišit hlas, ale argumentuje, že jsou to přece jejich dějiny, tak kde je problém. A to je konec výletu, jsem z cesty absolutně nadšená a hned bych jela ještě jednou.

na začátek cestopisu

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *