• Menu
  • Menu

CHILE, Puerto Montt – cestopis 14

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Chile » CHILE, Puerto Montt – cestopis 14

Rybí trh v zátoce Angelmó nedaleko Puerto Montt

Puerto Montt je přístavní město v jižní části Chile  v provincii Llanquihue, ležící u jezera se stejným názvem Llanquihue. V dálce s pohořím Cordillera de la Costa. Probíhají zde časté náboženské slavnosti spojené s mořem..Město má příznivou a strategickou polohu v zálivu Reloncaví, chráněném ostrovem Tenglo. Panuje zde přímořské klima. Rybolov je zaměřený hlavně na lov lososů. Mezinárodní letiště  se jmenuje El Tepual a končí zde železniční trať ze Santiaga. Město bylo založeno roku 1853, především německými emigranty. Název město dostalo na počest chilského prezidenta Manuela Montta.

Okolo jezera jdeme do rybářské vesnice Angelmó a hlavně chceme vidět rybí trh. Angelmó je malá zátoka, dva kilometry pěšky od  Puerto Montt. Nakupujeme poslední suvenýry a já další sochy do sbírky. Angelmó lze rozdělit do dvou hlavních oblastí. První část je dlouhá ulice s mnoha stánky s tradičními chilskými řemeslnými výrobky a produkty. Druhá část je místo, kde kotví lodě a vykládají svoje úlovky z rybolovu. Je zde rybí trh, kde prodávají všechny druhy podivných a úžasných darů moře a také mnoho restaurací, které nabízejí své speciality. Některé domy a restaurace stojí na kůlech nad vodou.

 Angelmó je na mořské plody fantastická, je úžasné vidět vytažení úlovku z malých lodí jen pár metrů od místa a pak se jít najíst. Co to je za příšeru na fotce nahoře jsme fakt nepochopili.

Rybí trh v zátoce Angelmó nedaleko Puerto Montt
co je to za příšeru jsme nezjistili

Raději než do turistické restaurace jdeme do Cocineria, kde jsme mohli vidět přípravu v kuchyni. Vše se děje za velkým oknem. Je tu narváno a to je dobré doporučení. Nosí obrovské porce a nechápeme, jak to do sebe dokážou nacpat.

Typická cocineria má pouze dostatek prostoru pro dva stoly pro celkem 12 osob. Osoba, která vaří, bere také objednávky a sklízí ze stolu. V kuchyni je ještě jedna paní. Mají se co ohánět. Je to čistě rodinný podnik. Dali jsme si polévku plnou mušlí a rybu se salátem. Večeři jsme zalili pivem.  Báječně jsme se najedli, mimo polévky, ta nám nechutnala a s těžkým břichem jsme se došourali do hotelu a v osm už spíme.

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *