• Menu
  • Menu

Art Garden, ostrov Ko Lipe 9.

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Art Garden, ostrov Ko Lipe 9.

Ko Lipe

Nevím, jak si představujete ráj vy, ale já zhruba tak, jako na thajském ostrově Ko Lipe. Bílý písek, průzračné moře, žádné šílené a ohavné hotelové resorty, pouze malé skryté bambusové bungalovy a výhledy na překrásné západy a východy slunce. Do toho pohodová uvolněná atmosféra ostrova, který dokážete projít křížem krážem během pár hodin.

Ko Lipe leží v jižním Andamanském moři na západním pobřeží Thajska. Tak jako většina thajských ostrovů, i Ko Lipe se řadí k dražším místům v jinak výrazně levnějším Thajsku. Abyste nemuseli chodit po ostrově s batohem na zádech a hledat nejlevnější / volné ubytování, měli byste si jeden ze zdejších bungalovů zamluvit předem. My jsme úplnou náhodou narazili na oázu uprostřed ostrova, Art Garden, kde jsme si kromě ubytování zařídili i jednodenní šnorchlovací výlet okolo ostrovů a naučili se malovat voskem na plátno.

Workshop v Art Garden
Workshop v Art Garden

Ar Garden

Art Garden není nikde propagovaná, takže můžete mít problém se do bungalovů dostat. I někteří ostrované nevědí, co máte na mysli, když se jich zeptáte na bungalovy „Art Garden“. Z hlavní jižní pláže, kam přijíždí všechny dopravní lodě, se musíte vydat směrem na severozápad na „Sunset Beach“ (Pláž západu slunce). Kousek před pláží pak narazíte na chrám, okolo kterého půjdete pořád rovně vzhůru, až po levé straně narazíte na první bungalovy. Ubytovat se můžete za pár peněz ve stanu, případně v jednom z místních bungalovů. Některé jsou dokonce i se sprchou a záchodem. My jsme měli štěstí. Nestihli jsme si zařídit předchozí rezervaci, a tak na nás zbyl poslední volný bungalov za 1000 bahtů na noc (v přepočtu 650 Kč – pro 3 osoby).

V Art Garden jsme nakonec zůstali čtyři noci a místo si úplně zamilovali. Majitel, postarší Thajec Gee, zde utváří takovou atmosféru, že se vám z Ko Lipe prostě nebude chtít odplout nikam dál. A tak, když nám nabídl účast na uměleckém workshopu, který zde co chvíli vede, nemohli jsme jinak a souhlasili s účastí.

Workshop v Art Garden
Workshop v Art Garden

Malba voskem

Gee napnul plátna do dřevěných rámů a vysvětlil nám techniku malby voskem. „Je to jednoduché,“ začal. „Nejdřív si vymyslíte motiv, který si na plátno předkreslíte tužkou. Pak si vezmete speciální kreslítko s nádobkou na vosk, a začnete obtahovat předkreslený motiv. Jakmile máte vše obkreslené, přichází druhá fáze, kdy začnete jednotlivá místa vybarvovat barvami. Až je vše vybarvené a plátno uschlé, přetřeme celou malbu speciálním fixačním roztokem, který barvy zakonzervuje. Na závěr sundáme obraz z rámu a plátno vypereme, aby se odstranil vosk,“ dodal. A já si představila celodenní práci.

Workshop v Art Garden
Workshop v Art Garden

Za tónů relaxační hudby jsme začali s prvními náčrty na plátno. Jako bychom byli v transu. Během prvních čtyř hodin kresby jsme zapomněli jíst i pít. Pro práci jsme se úplně nadchli a začali vymýšlet, jak si pořídit veškeré vybavení, abychom si techniku mohli zopakovat i doma. Na této technice je krásné, že ať spojíte jakékoli barvy a vymyslíte jakékoli tvary, výsledný efekt bude vždycky vypadat dobře.

Během celodenní práce vzniklo několik krásných uměleckých děl. Co je ovšem mnohem důležitější, je fakt, že pro většinu z nás to byl začátek pro další umělecké pokusy v budoucnu. Možnost si jen tak kreslit a malovat je opravdu skvělá cesta k relaxaci a uvolnění od stresu a zátěže všedních pracovních dní.

cestopis následující

cestopis přecházející

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.