• Menu
  • Menu

Berounka a Radotínská lávka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Berounka a Radotínská lávka

Koukám z okna a venku mlha. Sluníčko vyjde každou chvíli. Je chladno, trochu to zalézá za nehty. Na „našem” nábřeží a u Berounky jsou tyhle podzimní mlhy ty  nejkrásnější.

 

Radotínská lávka

Lávka, překlenující Berounku, od architektů Josefa Pleskota, Radka Lampy, je po uzavření, z důvodů zpevňování konstrukce, k mé velké radosti otevřena! Na lávce je omezen provoz a je tady upevněna signalizace pro případ, kdy se změní počasí, hlavně rychlost větru. V tu chvíli se rozsvítí červená a  je zákaz na lávku vstupovat. Nová lávka, která nahradí tuhle krasavici, by měla být postavena do roku 2020.

Radotínská lávka

Mlha se valí nad řekou a sluníčko už vykukuje. Na nábřeží projede několik cyklistů, pejskařů i lidí, co jdou do práce. Kačeny, rackové a další  ptactvo je trochu zaskočeno ranním mrazíkem a možná vědí, lépe než my, že zima přijde co nevidět.

Berounka

Místo u řeky

Nábřeží a Místo u řeky je inspirativní a romanticky krásné. Nevím, na kterou část řeky se vydat a tak od každého trochu. Vydržím až do chvíle, kdy se přivalí mlha, která celé nábřeží schová.

Místo u řeky

Z kopce nad Radotínem pak ještě pohled do údolí na Radotínské přemostění, které vykukuje z mléčné pěny. Krása.

Radotínské přemostění
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *