• Menu
  • Menu

Bruslení ve Vídni

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Bruslení ve Vídni

Vídeň už dávno není pouze město řízků, sachrů, opery, secese a celkově skvělé kulturní scény. V dnešních dnech se ve Vídni i bruslí! A to ne jen tak někde, ale přímo před vídeňskou radnicí. Když si pospíšíte, ještě to do 9. 3. 24:00 stihnete!

Do Vídně se dostanete nejpohodlněji veřejnou hromadnou dopravou. Nechci dělat reklamu, ale Společnost Studentagency opravdu ví, jak dělat správné služby a k tomu nabízí studentské jízdné již za 390 Kč. Pokud vám navíc nevadí měnit plány na poslední chvíli, doporučuji s nákupem lístků trochu posečkat. Pět hodin do odjezdu autobusu se totiž lístky radikálně zlevňují, a tak se můžete z Prahy do Vídně dostat i za směšnou částku 240 Kč (z Brna pak za 120 Kč!). Autobus vás ve Vídni vysadí přímo na metru U2 na zastávce Stadion. Stačí si koupit lístek za 2,10 euro a vydat se bez přestupu na zastávku Rathaus.

Bruslení před vídeňskou radnicí
Bruslení před vídeňskou radnicí

Bruslí se každý den od 9:00 do 22:00. Za celodenní lístek zaplatíte 6,50 euro plus 2 euro za zálohu na vstupenku. Senioři a děti mají vstup za 5 euro. Existují i další zlevnění pro rodiny nebo třeba sezónní karta, kterou jste mohli využít pro každodenní návštěvu od 23. 1 2014, kdy byla bruslařská plocha ve Vídni otevřena pro veřejnost.

Bruslařský areál se skládá ze dvou velkých bruslařských ploch a jedné úzké rychlodráhy, která se klikatí jako had mezi stromy a zelení v Rathaus parku. Mezi jednotlivými vstupy je zkonstruována dřevěná podlaha, díky které si při přecházení z jedné plochy na druhou neotupíte brusle.

V areálu nechybí ani půjčovna bruslí (půjčovné: dospělí 6,50 euro, děti 4 eura) anebo třeba brousírna vašich vlastních bruslí, za co zaplatíte 6 euro. Své věci si můžete uschovat v uzamykatelné skříňce. Hudba po celý den, barevné stroboskopy a světýlka nad úzkou bruslařskou dráhou nebo i tradiční obchůdky s občerstvením, to vše dokresluje pohodovou zimní atmosféru, která ale ve Vídni samotné už dávno vyprchala v příslibu nadcházejícího jara.

Bruslení před vídeňskou radnicí
Bruslení před vídeňskou radnicí

Tak trochu mi to tady připomíná náš olympijský park Soči na Letné. Ale opravdu jen trochu. Na rozdíl od Letné se zde jedná pouze o bruslařské vyžití. I návštěvnost je samozřejmě daleko menší a to i přesto, že jsou všechny lavičky obsazeny dětmi a dospělými, kteří si právě nazouvají nebo vyzouvají brusle. Jako velké plus bych zvýraznila jednoduchost a přehlednost areálu, čemuž napomáhá jasné značení, nebo i samotná budova radnice a okolní zástavba. Tady se prostě ztratit nemůžete.

Nápad Olympijského parku Soči- Letná 2014 se mi moc líbil, ale myšlenka a celý počin veřejného bruslení na tak významném místě, jako je park před radnicí, to mi přijde udržitelné a atraktivní rok co rok. Navíc vám stačí jeden plán, který se může každý rok použít znovu a znovu. Věřím, že o takový bruslařský areál by byl velký zájem i v Praze, kde nám zatím stojí jen pár nudných oválů, kde můžete tak akorát bruslit pořád dokola až do unudění.

Navrhuji využít třeba park na Karlově náměstí. Všichni se děsíme toho, jak nám děti pomalu tloustnou před očima, tak proč konečně nezainvestovat do něčeho, co na 100% přiláká nejen děti, ale i ostatní, co by jinak seděli celý den „upíchnutí“ u televize.

Klára Skuhravá
Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *